ارسال به دوستان

نوری مالكی: آیت‌الله هاشمی شخصیتی بی‌نظیر بود

نوری مالكی، معاون رئیس جمهور عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در شرایط استثنائی و در كشوری استثنائی و بی‌نظیر یك شخصیت استثنائی بود.

به گزارش نما به نقل از المنار، وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی یار و همرزم «امام خمینی (ره)» و رهبر انقلاب اسلامی «آیت الله‌خامنه ای» بود و آن فقید یکی از ارکان جمهوری اسلامی ایران است.

مالکی در ادامه گفت: شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از علم و عمل برخوردار بود طی مواضعی که گرفت توانست جمهوری اسلامی ایران را از تنگناه‌ها و فشارهای زیادی رها سازد.

معاون رئیس جمهور عراق در پاسخ به سوالی در رابطه با مواضع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره وضع عراق و آینده این کشور گفت: تحلیل ها ودیدگاه های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در رابطه با مسائل کشور عراق و پیشرفت های این کشور بسیار دقیق بودند و به موانع و چالش هایی که کشور عراق با آن مواجه است از بعضی از سیاستمداران عراقی نیز آشناتر بود.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی نسبت به خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق بسیار خوش بین بود و به ضرورت محافظت از وحدت ملی و محافظت از سرزمین عراق تاکید می‌کرد.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha