ارسال به دوستان

مرگِ زنی كه‌جنگ جهانی دوم را اعلام كرد

خبرنگاری كه خبر جنگ جهانی دوم را اعلام كرد، در 105 سالگی در هنگ كنگ جان سپرد.

به گزارش نما به نقل از العالم، "کتی هلبورن" که 20 سال است دوستِ صمیمی "کلر هالینگورت" است، خبر داد که اعلام کنندۀ خبر آغاز جنگ جهانی دوم، 105 سالگی، در جمع خانواده و نزدیکان، در هنگ کنگ جان سپرد.

هالینگورت، در 27 سالگی، در سال 1939 هنگام سفر از لهستان به آلمان، به چشم خود هنگی از تانک های آلمانی را در حال حرکت برای حمله به لهستان مشاهده کرد. هالینگورت، سه روز بعد، نخستین کسی بود که هم برای خوانندگانِ روزنامۀ دیلی تلگراف و هم برای مقامات لهستان و انگلستان، گزارشی دربارۀ آغاز جنگ نوشت.

خبرِ اعلامِ جنگ جهانی دوم، یکی از مهم ترین گزارش های خبری در عصر جدید به شمار می رود. هالینگورت، در سال 2009، دربارۀ این موضوع به روزنامۀ دیلی تلگراف گفت: این موضوع را زمانی دریافتم که بسیار کم سن و سال بودم.

وی افزود: من برای رسیدگی به اوضاع پناه جویان، نابینایان، ناشنوایان و به طور کلی کم توانان، عازم آلمان شده بودم اما در حین این سفر، متوجه شدم که جنگ آغاز خواهد شد. هالینگورث در سال 1911 در شهر لستر انگلستان به دنیا آمد و پس از اعلام خبر آغاز جنگ جهانی در سال 1939، سال ها به عنوان خبرنگار روزنامه بریتانیایی دیلی تلگراف مشغول به کار شد.

او در ویتنام، الجزایر و کشورهای مختلف خاورمیانه به عنوان خبرنگار جنگی فعالیت داشت.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha