آخرین اخبار
ارسال به دوستان

دبیر نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در گفتگو با نما:

300 غرفه در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال فعال است/تست اعتیاد به فضای مجازی از مردم گرفته می شود

محمد خراسانی دبیر نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: ارتقای سطح سواد رسانه ای مردم در حوزه مجازی و دانستن اینكه چه تهدیدها و آسیب هایی در خطر مردم است و نیز هم افزایی بیشتر مجموعه های مردمی در فضای مجازی از اهداف چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی است

چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی به همت سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌شود.این نمایشگاه تا 29 بهمن همه روزه از ساعت 8 الی 20 پذیرای علاقه مندان در بوستان گفتگو خواهد بود .
محمد خراسانی دبیر نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما گفت: در چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال به دنبال تحقق چند هدف هستیم که از آن جمله می توانیم به ارائه محصولات پاک و خدمات و راهکارهای ارزشمند در فضای مجازی از سوی ناشران و غرفه داران،ارتقای سطح سواد رسانه ای مردم در حوزه مجازی و دانستن اینکه چه تهدیدها و آسیب هایی در خطر مردم است و نیز هم افزایی بیشتر مجموعه های مردمی در فضای مجازی اشاره کرد .
همچنین هدف دیگر این دوره از نمایشگاه، مطالبه‌گری از مسئولانی است که باید در عرصه فضای مجازی به زیرساختها توجه می‌کردند که ما به عنوان مجموعه‌های مردم‌ نهاد به مطالبه‌گری در این باره از مسئولان می‌پردازیم.
خراسانی تصریح کرد: در این دوره از نمایشگاه 300 غرفه دار آثار خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده اند،که مجموعه ای از به روز ترین ها در عرصه فضای مجازی فعالیت می کنند.
ما در این دوره از نمایشگاه بخش پایگاه های اینترنتی را داریم که مجموعه ای از سایتها و شبکه های اجتماعی در این بخش گنجانده شده است .
همچنین برای نخستین بار است که کانال ها وشبکه های اجتماعی را در نمایشگاه این دوره به رسمیت شناختیم و برخی کانالهای غیررسمی و مردمی و صفحات اینستاگرامی در این نمایشگاه به طور رسمی دارای غرفه شدنندو این نکته بسیار حائز اهمیت است.
امسال قسمت تونل هزارتوی رسانه را نیز تعبیه کرده‌ایم و این بخش در زیرشاخه مجموعه بازیها قرار گرفته است.
سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی افزود: مردم دربخش هزارتوی رسانه‌ها به همراه یک راهنما وارد تونل خواهند شد و در جریان بخشهای مختلف قرار می‌گیرند و با محتوا متفاوتی آشنا می‌شوند.
امسال بخش بازیهای دخترانه را هم برای علاقمندان تدارک دیده‌ایم و خانم های جوان یا دختران دانش‌آموز می‌توانند در این قسمت از بازیهای حرکتی و دخترانه بهره بگیرند ودر مجموع فضایی جذاب و با نشاط را برای این بخش آماده کرده‌ایم.
دبیر نمایشگاه خطر نشان کرد: بخش نشر رسانه های دیجیتال نمایشگاه شامل نرم افزارهای تلفن همراه و اپلیکیشن ها موبایل است که خانواده‌ها در واقع در این بخش با اپیلیکیشن‌های مفید و مضر آشنا خواهند شد و یک قسمت کودک و نوجوان هم در این زمینه تدارک دیده شده است.
همچنین در بخش فناوری اطلاعات از شرکت های نوپا تا فروشگاههای مشهور و بزرگ اینترنتی که درحوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت می کنند حضوردارند . بخش بازی و پویانمایی هم از بخش های جذاب نمایشگاه امسال است که مجموعه ای از تولید کنندگان بازی ها و انیمیشن را دور هم جمع کرده که چند بخش جانبی هم در دل این بخش قرار گرفته شده است .
دبیر این دوره از نمایشگاه رسانه های دیجیتال اظهار داشت: سیر تکامل نسل ها از دیگر بخش های این دوره از نمایشگاه رسانه های دیجیتال می باشد ،که درواقع کنسول های بازی در نظر گرفته شده به گونه ای است که از بازی هفت سنگ ، آتاری و میکرو گرفته تا جدیدترین کنسول های بازی روز دنیا را می توان در اینجا مشاهده کرد .
ما می خواستیم با این کار به سبک زندگی گذشته و حال بپردازیم و اینکه سبک زندگی و رسانه های مجازی چه تغییراتی را در رفتار خانواده هاو جامعه به وجود آورده است . در بخش بین الملل هم رسانه هایی از کشورهای یمن،عراق،افغانستان،پاکستان،حضور دارند.
یک بخش جانبی دیگر هم فعالیت دارد که برای نخستین بار از نمایشگاه سال گذشته کارخود را آغاز کرد و استقبال خوبی هم از سوی علاقمندان انجام گرفت ،حوزه ترک اعتیاد اینترنتی است. امسال هم برنامه ویژه‌ای در این رابطه تدارک دیده‌ایم و قطعاً این برنامه مورد استقبال عمومی قرار می‌گیرد.
مردم در این خصوص خیلی اطلاع چندانی از اعتیاد خود یا فرزندانشان به فضای مجازی ندارند،اینجا با تست های صورت گرفته شده ابتدا برسی می گردد که آیا فرد دچار اعتیاد به فضای مجازی است یا خیر و سپس در صورت وجود اعتیاد به این فضا درمان و مشاوره های لازم توسط روان شناسان ما ارائه می شود .
بیشترین مراجعه را والدین در سال گذشته داشتند ،بسیاری از والدین در خصوص میزان و نحوه استفاده فرزندان‌شان از اینترنت نگران هستند برای آنها سوال است که در چه سنی برای فرزندان‌شان ابزارهای رسانه‌ای مثل موبایل، تبلت و رایانه تهیه کنند و اجازه استفاده کردن از فضای مجازی را چه زمانی به آنها بدهند.همچنین نحوه نظارت بر فرزندان چگونه باید باشد و در صورت بروز ناهنجاری چه واکنشی در این خصوص داشته باشد.
وی در پایان گفت:درسالهای گذشته رویکرد نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی بیشتر به سمت تخصصی بودن بود، اما امسال به رویکرد مردمی و علاقه‌ ونیز درنظر گرفتن ذائقه و نیازمندی های مخاطبان عام نیز توجه ویژه‌ای شده است.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۱/۲۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha