آخرین اخبار
ارسال به دوستان

ملت با كسانی كه فتنه كردند آشتی نمی‌كنند

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینكه اگر مردم در صحنه حضور دارند بدین معنی نیست كه از مسئولین گله‌مند نیستند، گفت: مردم با تلخی‌هایی از جمله مساله ركود، گرانی، بیكاری، شیوع اعتیاد و تبعیض دست و پنجه نرم می‌كنند.

به گزارش نما به نقل از فارس، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های خود، اظهار داشت: یکی از پیام‌های حضور مردم در 22 بهمن این است همان دستی که در انقلاب مقاومت بخشید که از شکنجه و توپ و تانک نترسیدید، در 8 سال دفاع مقدس حضور پیدا کردید و خسته نشدید و خدا شما را پیروز کرد بعد از جنگ بسیار خطرناک فتنه 88، دروغ تقلب و فتنه اشخاصی که از زمینه‌ها و سوابق‌شان استفاده کرده بودند و آن قائله‌ را به پا کردند و خدا به دل شما انداخت و 9دی آمدید و خداوند به وسیله شما پیروزی را خلق کرد.

وی با بیان اینکه اگر مردم در صحنه حضور دارند یعنی بدین معنی نیست که از مسئولین گله‌مند نیستند، گفت: مردم با تلخی‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند،‌مساله رکود، گرانی، بیکاری، شیوع اعتیاد و تبعیض و بعضی موارد نیز وجود دارد که بنده خجالت می‌کشم در تریبون نمازجمعه بیان کنم. مردم اینها را از مسئولین مطالبه می‌کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به انسجام ملی و همدلی مردم با یکدیگر گفت: این همدلی ومعنوی و انقلابی مردم نشان داد که حرف بعضی‌ها که باز هم گویا می‌خواهند اعلام موجودیت کنند و در فتنه سهم داشتند، زیان‌های غیرقابل جبران در فتنه 88 به این مردم وارد کردند، آنها باز زبان‌شان دراز شده است و می‌گویند آشتی ملی!

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: با حضور فراگیر ملی انواع مختلف مردم در یک حضور حماسی، چه کسی می‌خواهد با چه کسی آشتی کند، چه کسی با چه کسی قهر بوده؟ اینها یک امت‌اند، یک امام دارند و آنانی که با امامت و مردم نساختند و فتنه کردند و بسیجی را برهنه و کتک زدند به حضرت سیدالشهدا (ع) جسارت کردند، اصل نظام را قبول نداشتند و شعار نه غزه و نه لبنان سر دادند و انواع هتاکی‌هار به مقدسات و شعائر اسلام کردند حال آنها آمده‌اند و می‌گویند آشتی ملی! مردم با شما هرگز آشتی نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود گفت: این یک فریب و دروغ است. اگر دنیا با ما نمی‌جنگد توان جنگ در خودش نمی‌بیند. اگر آمریکا و قدرت‌های استکباری به ما حمله نمی‌کند معلول اقتدار، روحیه دینی و حکم جهاد واقعی و معقول اهل بیتی ما است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: امروز قدرت هفتم نظامی جهان را داریم و از این باب سربلندیم بر همین اساس دشمنان از این جهت می‌خواهند افکار ما را به برجامی که خاصیتی نداشت به این موضوع توجه بدهند که لااقل این خاصیت را داشت که شما وارد جنگ نشدید.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۱/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha