آخرین اخبار
ارسال به دوستان

كرملین: نگاه خوش‌بینانه‌ای به روابط با ترامپ نداریم

سخنگوی كاخ ریاست‌جمهوری روسیه با اشاره به اینكه مسكو هرگز نگاه خوش‌بینانه‌ای به روابط با دولت جدید آمریكا نداشته، تأكید كرد كه صرفا بعد از دیدار رؤسای جمهور دو كشور می‌توان روابط آمریكا-روسیه را ارزیابی كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که تنها پس از برگزاری دیدار میان «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا می‌توان روابط مسکو-واشنگتن را ارزیابی کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه همچنین تأکید کرد: «ما بر این باوریم که روابط میان آمریکا و روسیه برای هر دو کشور و همچنین برای جامعه جهانی از اهمیت بسیاری برخوردار است».

وی در ادامه گفت که هنوز مشخص نیست چه زمانی قرار است نخستین دیدار میان روسای جمهور روسیه و آمریکا برگزار شود.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره ناامیدی احتمالی مسکو از دولت ترامپ گفت: «ما هرگز نگاه خوش‌بینانه‌ای در این رابطه نداشته‌ایم و یا اسیر توهمات نشده‌ایم بنابراین دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد».

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که ادعاها مبنی بر اینکه مطبوعات دولتی روسیه به کارکنان خود توصیه کرده‌اند تا پوشش اخبار مرتبط با رئیس‌جمهور جدید آمریکا را کاهش دهند، صحت ندارد.

وی تأکید کرد: «شبکه‌های تلویزیونی و دیگر رسانه‌های روسیه در خصوص تصمیم‌گیری برای سیاست‌های خود کاملا آزادانه عمل می‌کنند و این ادعا نمونه دیگری از اخبار جعلی است».

پیش از این شبکه بلومبرگ اعلام کرده بود که کرملین روز پنج شنبه به رسانه‌های دولتی روسیه اعلام کرده تا پوشش اخبار مرتبط با «دونالد ترامپ» را بواسطه نگرانی‌ها در خصوص روابط آینده با دولت جدید آمریکا کاهش دهند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به مستند اخیر شبکه «بی بی سی» که روز پنج‌شنبه پخش شد و به نوعی مستندی درباره طرفداران فوتبال روسیه بود گفت، این اثر مستند به شدت در روسیه مورد انتقاد است و به عنوان یک ابزار تبلیغات سیاسی و پروپاگاندا در نظر می‌گیرد و بیشتر با هدف منصرف کردن مردم انگلیس از سفر به روسیه ساخته شده است.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۱/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha