آخرین اخبار
ارسال به دوستان

روزهای پیش رو، با هشدار سازمان هواشناسی كشور

سازمان هواشناسی كشور از مردم خواست از برپا كردن چادر در مناطق مستعد سیل، مسیل‌ها یا حاشیه رودخانه‌ها در جنوب، جنوب شرق و شرق كشور خودداری كنند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، با تداوم فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته وارد کشور شده است وضع هوا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

دوشنبه 95/12/30: بارش باران همراه با شرایط تندری که موجب رگبار باران و تگرگ و وقوع صائقه در جنوب و غرب کرمان، جنوب و شرق فارس، هرمزگان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان می شود و پیامد آن احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و همچنین گاهی وزش باد شدید خواهد بود.

سه شنبه 96/01/01: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان.

در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی چهارمحال بختیاری، لرستان و مناطق مرتفع و گردنه‌های کوهستانی در جاده‌های منتهی به سواحل شمالی طی دوشنبه تا اوایل سه شنبه گاهی بارش برف پیش‌بینی می‌شود و همچنین طی سه‌شنبه تا اوایل چهارشنبه جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی البرز منتهی به شمال کشور و در جاده‌های کوهستانی کرمانشاه، کردستان، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان شمالی گاهی با بارش برف خواهند بود و خلیج فارس و دریای خزر با وزش باد شدید شمال غربی از امروز تا سه شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضمن تبریک سال نو از هموطنان درخواست می‌شود برای سفر و عبور از مناطق کوهستانی قبلا اطلاعات جاده را از سازمان راهداری جویا شوند و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

همچنین در این مدت از برپا کردن چادر در مناطق مستعد سیل، مسیل‌ها یا حاشیه رودخانه‌ها در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور خودداری کنند.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۲/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha