آخرین اخبار
ارسال به دوستان

تبلیغات غیرقانونی و زودهنگام زنجیره‌ای‌ها برای روحانی!

متأسفانه شاهد آن بودیم پس از حضور حسن روحانی در وزارت كشور به منظور نام‌نویسی برای انتخابات دوازدهم، صبح روز شنبه و در اولین شماره روزنامه دولتی ایران، اخبار و حواشی این نام‌نویسی بر روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت. صفحه اول این روزنامه متعلق به دولت، پیش از پایان زمان نام‌نویسی، پیش از اعلام نظر نهایی شورای نگهبان و پیش از آغاز مهلت تبلیغات انتخاباتی به پوستر انتخاباتی وی تبدیل شد.

حتی اگر مهلت نام‌نویسی افراد برای حضور در کارزار انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری به پایان رسیده بود و شورای نگهبان نیز نام افراد ذی‌صلاح برای حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه را اعلام کرده بود و حتی اگر مهلت نامزدهای انتخابات پیش‌رو برای تبلیغات آغاز شده بود، باز هم استفاده از بیت‌المال، منابع دولتی و نهاد‌های مختلف کشور غیر قانونی و خلاف شرع قطعی بود.
اما متأسفانه شاهد آن بودیم پس از حضور حسن روحانی در وزارت کشور به منظور نام‌نویسی برای انتخابات دوازدهم، صبح روز شنبه و در اولین شماره روزنامه دولتی ایران، اخبار و حواشی این نام‌نویسی بر روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت. صفحه اول این روزنامه متعلق به دولت، پیش از پایان زمان نام‌نویسی، پیش از اعلام نظر نهایی شورای نگهبان و پیش از آغاز مهلت تبلیغات انتخاباتی به پوستر انتخاباتی وی تبدیل شد. روزنامه ایران با تصویر بزرگی از رئیس دولت یازدهم و تیتر کردن شعار انتخاباتی «دوباره ایران، دوباره روحانی» منتشر شد، این در حالی است که شخص رئیس‌جمهور به خاطر آنکه مسئول اجرای قانون اساسی در کشور است باید بیش از دیگران به رعایت قانون پایبند باشد.
موضوعی که البته مذموم بودن آن تنها به روحانی و حامیانش که بیشترین امکانات و منابع دولتی را به واسطه حضور در دولت در اختیار دارند، منحصر نیست و هر یک از نامزدهای نهایی انتخابات یا حامیان احتمالی آنها که به واسطه جایگاه حقوقی، مقام‌ها و سمت‌های مختلف در نظام جمهوری اسلامی امکان بهره جستن از بیت‌المال یا رسانه‌هایی که با منابع عمومی کشور اداره می‌شوند را دارند؛ حق هیچ‌گونه استفاده شخصی و جناحی و گروهی از این منابع و رسانه‌ها را نداشته و ندارد؛ سوءاستفاده‌هایی که البته از یک سو بی‌تردید دستگاه‌های نظارتی احتمال وقوع آن را داده و با هرگونه تخلفی در این زمینه قاطعانه برخورد می‌کنند و از سوی دیگر چنین تخلفاتی بی‌شک از چشم مردم ما دور نخواهد ماند؛ چرا که حرکات و اقدامات تک‌تک کاندیداها و حامیان‌شان زیر ذره‌بین افکار عمومی قرار دارد و چنین اقداماتی تنها نتیجه معکوس برای سوء‌استفاده‌کنندگان به ارمغان خواهد آورد.
ثبت: ۱۳۹۶/۱/۲۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha