ارسال به دوستان

از دروازه‌بانی فوتبال تا قهرمانی تكواندو/ پاسخ‌های سجاد مردانی به رامبد جوان

سجاد مردانی، قهرمان تكواندو كشورمان با حضور در برنامه «خندوانه» از دلیل روی‌‌آوردن به این ورزش گفت.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین، برنامه تلویزیونی «خندوانه»، شامگاه چهارشنبه 30 فروردین، میزبان سجاد مردانی، عضو تیم ملی تکواندو کشورمان بود.

آغاز برنامه، سجاد مردانی درباره سابقه ورزشی خود گفت: «در شهرکرد به دنیا آمدم اما بزرگ شده شاهین‌شهر اصفهان هستم. از سن هفت سالگی تکواندو کار می‌کنم. سال 1387 در رده سنی نوجوانان وارد تیم ملی شدم، عضو تیم ملی جوانان هم بودم.»

او با اشاره به فعالیتش در فوتبال و والیبال هم توضیح داد: «من نوجوانی دروازه‌‌بان بودم همان زمان خیلی خوب کار می‌کردم البته در رشته والیبال هم کار کردم، اما ورزش انفرادی و قهرمانی را بیشتر دوست داشتم. مادرم و خواهرم نیز در زمینه تکواندو کار می‌کردند. من و برادرم هم تکواندو را انتخاب کردیم که برادرم به دلیل ادامه تحصیل این ورزش را کنار گذاشت.»

مردانی ادامه داد: «در ورزش‌های انفرادی مانند تکواندو که مدال‌آوار است رقابت بیشتر می‌شود و همه برای پوشیدن لباس تیم ملی تلاش می‌کنند. راه یافتن به تیم ملی از بین یک میلیون ورزشکار این رشته، کار آسانی نیست. در این سال‌ها که سنگین وزن تیم ملی بودم خدا را شکر توانستم عناوین خوبی کسب کردم.»

این ورزشکار با ذکر خاطره‌ای از برخورد یک هم‌میهن با او گفت: «با توجه به شرایطی که ما نتوانستیم در مسابقات ریو نتیجه بگیریم، خیلی ناراحت بودم، مردم هم حق دارند از ما انتظار داشته باشند اما بعضي از مواقع مراعات ما را نمی‌کنند. برای مثال بعد از بازگشت از المپیک یکی از هم‌میهنان به من گفت: «چرا باختی؟ اعصاب ما را خُرد کردی، دفعه بعد باید برنده باشی» که در پاسخ من هم تاکید کردم حتما دفعه بعد جبران می‌کنم.»

مردانی در پاسخ به پرسش جوان درباره حس و حال او زمان بالا رفتن پرچم ایران در مسابقات گفت: «در سالنی که همه کشورها حضور دارند، بالارفتن پرچم ایران حس زیبایی است و شیرین‌تر از آن این است که خودت باعث این اتفاق باشی.»
ثبت: ۱۳۹۶/۱/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha