آخرین اخبار
ارسال به دوستان

علت كابوس های شبانه مشخص شد

هرچه خواب از میزان استاندارد بیشتر شود، خواب در مرحله REM نیز طولانی‌تر می‌شود و دقیقا در همین مرحله است كه بیشتر كابوس‌های شبانه اتفاق می‌افتند.

به گزارش نما به نقل از سلامتیسم، یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که خوابیدن بیش از حد می‌تواند افراد را با کابوس‌های شبانه یا رویاهای آزاردهنده مواجه کند و نباید کم‌خوابی را تنها علت این مشکل دانست. گزارشی از این مطالعه در Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology منتشر شده است.

محققان در این مطالعه، از ۸۴۶ نفر درخواست کردند تا در یک نظرسنجی تنظیم‌شده شرکت کنند و به سوالاتی مانند شدت کابوس‌های شبانه یا تعداد این کابوس‌ها در ۲ هفته اخیر زندگی‌شان پاسخ بدهند. به‌علاوه، وضعیت هر کدام از شرکت‌کنندگان هم از منظر اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مورد ارزیابی قرار گرفت و درباره نگرانی‌های روزمره آنان هم سوالات زیادی پرسیده شد.

یافته‌های نهایی نشان دادند که هرچه افراد نسبت به آینده زندگی‌شان بیشتر نگران باشند یا بیشتر به کارهای اشتباه‌شان در گذشته فکر کنند، کابوس‌های شبانه بیشتری را تجربه می‌کنند و حتی شدت این کابوس‌ها نیز برای آنان بیشتر می‌شود.

علاوه بر این، محققان متوجه شدند که نوعی ارتباط بین میزان کابوس‌های شبانه و خواب شبانه بیشتر از ۹ ساعت وجود دارد. آنان فکر می‌کنند که هرچه خواب از میزان استاندارد بیشتر شود، خواب در مرحله REM نیز طولانی‌تر می‌شود و دقیقا در همین مرحله است که بیشتر کابوس‌های شبانه اتفاق می‌افتند.

پس اگر از کابوس‌های شبانه رنج می‌برید و شب‌ها بیشتر از ۹ ساعت می‌خوابید (حتی اگر فکر می‌کنید که اضطراب و نگرانی ندارید)، بهتر است که خواب خودتان را به سطح استاندارد برسانید.
ثبت: ۱۳۹۶/۵/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha