ارسال به دوستان

بازی ۲ سر باخت اروپایی‌ها علیه ایران

رئیس سابق كمیته هسته‌ای مجلس نوشت: در این بازی رندانه كه در پوشش یك‌جانبه برجام صورت می‌گیرد كشورهای اروپایی با دفاع از برجام بازی ۲ سر باختی را علیه جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌كنند.

به گزارش نما، ابراهیم کارخانه رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی، حفظ برجام را توطئه مشترک آمریکا و غرب علیه ملت ایران دانست.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

دولت آمریکا پس از دستیابی به گام اول اهداف شیطانی خود که تضعیف توان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به بهانه رفع تحریم‌ها بود اینک گام دوم توطئه‌های شیطانی خود را در تضعیف توان موشکی و قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران آغاز نموده است.

آتش تهیه سنگین و گسترده ترامپ که دقیقاً در راستای نیل به اهداف فوق طرح‌ریزی شده است اقدامی قاطع و عملیاتی و متناسب با برنامه‌های در دست اقدام هیأت حاکمه آمریکا را می‌طلبد که در صورت عدم اعلام به هنگام پاسخ متقابل با اجرایی شدن تحریم‌های در دست اقدام آمریکا عملاً فرصت پاسخ‌دهی به موقع از سوی جمهوری اسلامی ایران از دست خواهد رفت. بدون شک پاسخ قاطع به فضاسازی‌های بین‌المللی چند ماهه ترامپ در اعلام مواضع صریح آمریکا علیه ایران می‌بایست بستر لازم برای اقدامات عملی ایران در صورت هر نوع اقدام عملی آمریکا فراهم نماید.

استراتژی اخیر آمریکا ادامه سیاست نخ‌نمای تحریم، مذاکره و خدعه به سبک برجام است و آمریکایی‌ها در تلاش هستند با اعمال تحریم‌های جدید به نحوی فریب‌کارانه برجام را از محتوا تهی نموده و با ایجاد فضای دو قطبی قبول خواسته‌های آمریکا و یا خروج از برجام با جلب حمایت اروپا از نام برجام سناریوی مشترک رؤیایی خود را در توقف فعالیت‌های هسته‌ای و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران کلید بزنند.

در این بازی رندانه که در پوشش یک‌جانبه برجام صورت می‌گیرد کشورهای اروپایی با دفاع از برجام بازی 2 سر باختی را علیه جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌کنند که در آن از یک سو به منظور حفظ برجام فشار سنگینی در عرصه بین‌المللی بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شود و از سوی دیگر با طرح توطئه کنترل فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای که جمهوری اسلامی ایران هرگز زیر بار آن نخواهد رفت ایران قدرتمند اسلامی را با شرایطی بسیار سخت و دشوار مواجه سازند. در چنین شرایطی می‌بایست در اقدامی پیش‌دستانه با پرتاب به‌هنگام توپ دو قطبی رفع تحریم‌ها و یا خروج از برجام مجال توطئه را از آمریکا گرفت. در غیر این صورت بستر لازم برای ادامه شیطنت‌های آمریکا بیش از پیش فراهم می‌گردد.
ثبت: ۱۳۹۶/۷/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha