اسفنانی در گفتگو با نما:

تاكید مكتب اسلام بر استحكام و پایداری نظام خانواده/ استحكام كانون خانواده جز با حفظ آموزه های دینی میسر نخواهد شد

عضو سابق كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: كانون خانواده باید در نهایت استحكام قرار گیرد و جامعه ای در دنیا موفق خواهد بود كه بتواند كانون خانواده را به نحو مطلوبی حفظ نماید.
محمدعلی اسفنانی عضو سابق کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نما با اشاره به ادعا برخی از وکلا مبنی بر اینکه بعد از جدایی اسم زوج و زوجه از شناسنامه پاک می شود، گفت: آنچه که قانون مشخص کرده این است در صورتی که طلاق صورت گیرد و ازدواجی واقع نشده باشد و پزشکی قانونی اعلام کند که دختر باکره است، امکان حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: اما در دیگر مواردی که از سوی برخی وکلا به عنوان وعده مطرح می شود، در قانون پیش بینی نشده است و ممکن است برخی از وکلا برای دریافت پرونده های بیشتر این مسائل را دستاویزی برای خود قرار داده باشند.
وی با تاکید بر اینکه فراتر از قانون امکان هیچ گونه فعالیتی وجود ندارد، اذعان داشت: آنچه که قانون مشخص کرده باید انجام شود و به غیر از این مساله اگر اقدامی صورت گیرد قطعا با پیگرد قانونی مواجه خواهد شد.
وی با اشاره به ادعای برخی از وکلا مبنی بر ثبت طلاق 24 ساعته آن هم به صورت توافقی، بیان داشت: این مساله به هیچ وجه امکان پذیر نیست چراکه قانون حمایت از خانواده تاکید کرده که زن و شوهر حتما قبل از جدایی به دفاتر مشاوره مراجعه کنند و مشاوره مربوطه تلاش کند که زندگی آنها را مدیریت کند و زندگی ادامه پیدا کند.
وی افزود: اینکه برخی از وکلا به دنبال این باشند که طلاق را امری مطلوب تلقی کنند که به راحتی قابل انجام است، قطعا آسیب های جدی را به کانون خانواده در جامعه وارد خواهد کرد و از نظر عرفی اینکار شایسته نیست و در شان یک وکیل هم نیست که برای کار خود از این روش تبلیغات کند.
وی با ابراز تاسف برای بی توجهی در جذب وکلا، عنوان داشت: افزایش تعداد وکلا و کساد شدن کار برخی از وکلای با تجربه سبب خواهد شد که عده ای دست به اعمالی بزنند که دور از شان قانون و وکالت است.
وی با تاکید بر اینکه حفظ فرهنگ اصیل ایرانی و اموزه های دینی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: کانون خانواده باید در نهایت استحکام قرار گیرد و جامعه ای در دنیا موفق خواهد بود که بتواند کانون خانواده را به نحو مطلوبی حفظ نماید.
وی اضافه کرد: قطعا دامن زدن به چنین موضوعاتی به کانون خانواده آسیب های جدی وارد می کند و در نهایت به متلاشی شدن جامعه نیز کمک خواهد کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه که مسلم است تقویت اصول دینی و مذهبی و اعتقادات ملی در جامعه و در درون خانواده است که خود به نوعی تبلیغ برای حفظ یک خانواده از آسیب های این چنینی است.

ثبت: ۱۳۹۶/۹/۱۱