بودجه شركتهای دولتی از مرز ۸۰ درصد عبور كرد

نایب رئیس كمیسیون برنامه، بودجه مجلس با اشاره به اینكه بیش از ۸۰ درصد از بودجه كشور بودجه شركت‌های دولتی، بانك‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت است گفت:این مسئله برخلاف قانون خصوصی‌سازی و كم كردن بودجه شركت‌های دولتی است.
به گزارش نما به نقل از فارس، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از 80 درصد از بودجه کشور بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت است، گفت: این مسئله برخلاف قانون خصوصی‌سازی و کم کردن بودجه شرکت‌های دولتی است که باید از 60 درصد به 40 درصد کاهش می‌یافت.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه شرکت‌های دولتی در حال حاضر از مرز 80درصد نیز گذشته است، ادامه داد: 90 درصد از 20 درصد بودجه عمومی دولت هزینه جاری است و بودجه‌ عمرانی در آن تقریبا وجود ندارد که این مسئله را میتوان از آسیب‌های بودجه دانست.

وی با بیان اینکه در خصوص برخی از پروژه‌های ریلی و زیر بنایی اقدامات خوبی صورت گرفته که در بودجه دیده شده تا هم از منابع عمومی و صندوق توسعه ملی استفاده کنند، این حرکت یک حرکت روبه جلو است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، درپایان با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه سال آینده بودجه ریزی بر مبنای عملکرد نیز حدودا 30 درصد دیده شده است که امیدواریم فراگیر‌تر شود، خاطر نشان کرد: رسیدن به میزان 40درصد بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد سخت و نیازمند حساب‌داری بهای تمام شده است؛ آوردن دستگاه‌ها پای کار زمان زیادی را لازم دارد اما شروع این اقدام خوب بوده است.
ثبت: ۱۳۹۶/۹/۲۳