جهانگیری:‌ نجات خدمه و سرنشینان كشتی نفتكش ایرانی در اولویت است

معاون اوّل رئیس‌جمهور، در تماس تلفنی با وزیر كار و رفاه اجتماعی ضمن پیگیری آخرین وضعیت عملیات امداد و نجات نفتكش ایرانی،‌ خواستار تسریع در عملیات و بكارگیری همه امكانات داخلی و خارجی در این زمینه شد.
به گزارش نما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اسحاق جهانگیری در این تماس تلفنی که صبح امروز (یکشنبه) انجام شد،‌ با تأکید بر اهمیت نجات خدمه و سرنشینان نفتکش «سانچی» خاطرنشان ساخت؛ باید با هماهنگی بیشتر با کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن عملیات امداد و نجات سرعت بیشتری پیدا کند.

معاون اوّل رییس جمهور از ربیعی به عنوان رییس کمیته رسیدگی به حادثه این نفتکش که به کشور چین سفر کرده است، خواست تا با توجه به پیدا شدن جعبه سیاه کشتی علت حادثه را تا روشن شدن همه ابعاد ماجرا پیگیری کند.

جهانگیری با اشاره به نگرانی و انتظار مردم ایران به ویژه خانواده‌های خدمه کشتی برای امداد و نجات آن عزیزان،‌ تصریح کرد،‌ باید همه امکانات و ظرفیت سیاسی و لجستیک کشور در این خصوص بسیج شود.

ربیعی نیز در این تماس تلفنی گزارشی از آخرین وضعیت کشتی حادثه دیده و اقدامات انجام گرفته برای خاموش کردن آتش و تسریع در عملیات نجات را به اطلاع معاون اوّل رییس جمهور رساند.
ثبت: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴