دعوا در لیگ بر سر دومی است!

كاپیتان با تجربه ذوب آهن با اشاره به این موضوع كه با نتایج پرسپولیس شرایط برای كسب قهرمانی دشوار شده است، عنوان كرد: فعلا دعوا برای دومی است چون پرسپولیس شرایط خوبی دارد و تیم هایی مثل ما برای دومی دست پا می زنیم.
به گزارش نما، مهدی رجب زاده هافبک تیم ذوب آهن در مورد کسب پیروزی ارزشمند در دیدار برابر استقلال تهران به "ورزش سه" گفت: بازی حساسیت بالایی از لحاظ جدولی داشت. هم استقلال و هم ما شرایط خوبی داشتیم. چون استقلالی ها نتایج خوبی گرفته اند و ما هم پس از چند برد پیاپی و بردن پلی آف آسیا که یک مسابقه حذفی بود، به هم رسیده بودیم و در واقع شکل مشابهی داشتیم.

وی ادامه داد: اگر استقلال می برد به ما نزدیک می شد و ما با برد می توانستیم فاصله را بیشتر کنیم و به خاطر همین حساسیت بازی بالا رفته بود.

رجب زاده در مورد نمایش متفاوت ذوب آهن در نیمه اول و نیمه دوم عنوان کرد: این بازی برای ما دو شکل ایجاد شد؛ نیمه اول شکل خوبی نداشت و استقلالی‌ها بهتر بودند. ولی نیمه دوم تیم ما بهتر شد و توانستیم از موقعیت هایی که برایمان ایجاد شد استفاده کنیم و بازی را ببریم. البته استقلال هم خوب بود ولی در این بازی استفاده از فرصت ها خیلی مهم بود که ما بهتر عمل کردیم. در مجموع بازی خوبی بود و در شرایطی که استقلالی ها هم شکل بسیار بهتری پیدا کرده بودند، ما بهتر بودیم و سه امتیاز حساس این مسابقه را گرفتیم.

کاپیتان با تجربه ذوب آهن با اشاره به این موضوع که با نتایج پرسپولیس شرایط برای کسب قهرمانی دشوار شده است، عنوان کرد: فعلا دعوا برای دومی است چون پرسپولیس شرایط خوبی دارد و تیم هایی مثل ما برای دومی دست پا می زنیم. در این میان رقابت هم خیلی نزدیک است؛ فولاد، سایپا، استقلال و ما برای رسیدن به دومی تلاش می کنیم. البته قهرمانی هم مسجل نشده ولی اینکه پرسپولیس در چهار بازی نتیجه نگیرد و تیم های تعقیب کننده بتوانند پیروز شوند خیلی سخت است و همه برای دومی تو سرو کله هم می زنند (باخنده). امیدوارم ما بتوانیم در پایان فصل به رتبه دست پیدا کنیم و اگر بازی هایمان را ببریم می توانیم.

رجب زاده در مورد انتقاد به شیوه بازی ذوب آهن و اینکه پس از بازی شفر معتقد بود، شاگردان قلعه نویی بازی مستقیم را در دستور کار خود قرار داده اند، افزود: من به عنوان یک بازیکن نباید در بحث های مربیان وارد شوم، چون هر کسی اعتقادی دارد. این ها بحث هایی است که بین مربیان ایجاد می شود و روی نتیجه گیری و عدم آن صحبت می کنند. هر مربی هم روش خودش را دارد و در مورد آن صحبت می کند. ممکن است یک تیم روزش نباشد و نتیجه بگیرد و برعکس و نمی توان به طور قاطع در خصوص شیوه بازی یک تیم صحبت کرد. البته این اتفاق در فوتبال طبیعی است و در تیم های بزرگ هم دیده می شود و در لیگ انگلیس دهم زیاد از این بحث ها میان مربیان وجود دارد.

وی در مورد صحبت های امیرقلعه نویی که در کنفرانس خبری اشاره کرده بود، بازیکنان تیمش باید بزرگتر از چیزی که الان هستند، فکر کنند، اضافه کرد: تیم ما حالا نتایج خوبی گرفته است و 6 هفته بردیم و در بازی پلی آف آسیایی هم نتیجه خوبی گرفتیم. قطعا هر مربی تفکراتی دارد که دوست دارد در زمین مسابقه پیاده شود و ما هم توانایی داریم که بهتر از این شویم.

رجب زاده در مورد کیفیت چمن فولادشهر قبل از تعویض و بعد از آن و همچنین تاثیر آن در نتایج به دست آمده، اظهار داشت: تلاش همه جانبه ای برای آماده سازی چمن شد و فکر می کنم این اتفاق در جاهای دیگر دنیا هم در این بازه ی زمانی میسر نبود، تا چمن به این سرعت عوض شود. آقای آذری شبانه روز تلاش زیادی کرد و فکر می کنم 40،50 تا جلسه با مسئولان استانی گذاشت و در این خصوص صحبت کرد. راجع به کیفیت واقعیت این است که قبل از بازسازی، گیاه های هرز در چمن رخنه کرده بود و هر چه می گذشت بیشتر می شد و فکر می کنم این اواخر نصف چمن علف هرز شده بود ولی الان چمن کاملا یک دست است و ناخالصی ندارد و از لحاظ کیفیتی هموار است. فکر می کنم اگر یک ماه بگذرد کیفیتش بهتر هم می شود؛ ولی همین الان هم چمن عالی است.

کاپیتان ذوب آهن در مورد کیفیت داوری در این مسابقه بیان کرد: هیچ داوری دلش نمی خواهد اشتباه سوت بزند و همینطور که بازیکنان اشتباه می کنند، داوران هم اشتباه می کنند و در صحنه های اشتباه ضریب بالاتر می رود، ولی برخی داوران با 4 تا سوت اشتباه روند بازی را تغییر می دهند؛ ولی من معتقدم این اشتباهات مکرر هم سهوی است.

رجب زاده در پایان اینگونه صحبت هایش را پایان داد: ما هفته آینده بازی مهمی با سایپا داریم و در بازی های آسیایی هم بازی های حساسی پیش روی ما است و امیدوارم که بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. این نتایجی که تا الان گرفتیم، بایگانی شده است و به جز بار روانی مثبت چیز دیگری برای ما ندارد. البته فاصله بار روانی مثبت و غرور یک مو است و امیدوارم بچه ها به این بلوغ رسیده باشند و با جدیت بیشتری به بازی های پیش رو نگاه کنند و تمام تلاش و توان خود را به کار بگیرند.
ثبت: ۱۳۹۶/۱۱/۱۷