تیم ملی با بیرانوند ضرر می‌كند!

پیشكسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به نظرم به خاطر فشردگی‌های بازی‌ها بیرانوند از لحاظ روحی و روانی خسته است و نیاز است چند بازی استراحت كند.
به گزارش نما، سعید عزیزیان در خصوص شکست پرسپولیس مقابل السد اظهار داشت: به نظر من پرسپولیس بازی قابل قبولی مقابل السد انجام نداد و نسبت به بازی‌های قبلی شرایط خوبی نداشت و با برنامه بازی نمی‌کرد. البته هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و بازی‌های آسیایی بسیار سخت است اما به نظرم پرسپولیس بازی همیشگی‌اش را انجام نداد و در میانه‌های میدان بسیار ضعیف عمل کرد و باعث شد تا تیم السد بتواند به راحتی حمله کند.

وی در ادامه در خصوص عملکرد علیرضا بیرانوند نیز گفت: به نظرم بیرانوند در شوت‌گیری بیشتر تمرین کند چرا که در دو گلی که از راه دور پرسپولیس دریافت کرد بیرانوند عملکرد ضعیفی نشان داد و به جای اینکه شیرجه بلندی بزند روی زمین حرکت کرد و باعث شد توپ از بالای سرش رد شود و به دروازه برود. حتی در بحث خروج هم تمرینات زیادی انجام دهد. متاسفانه بیرانوند در بازی‌های حساس همیشه اشتباهاتی داشته که پرسپولیس متضرر شده است.

عزیزیان در ادامه گفت: با این عملکرد اگر بخواهیم در جام جهانی از بیرانوند استفاده کنیم مطمئنا متضرر خواهیم شد چرا که تیم‌ها دیگر از کناره‌ها ارسال نمی‌کنند تا بیرانوند توپ را به راحتی دریافت کند. مطمئنا شوت می‌زنند با تاکتیک به دروازه نزدیک می‌شوند و سعی می‌کنند در منطقه 18 قدم دروازه موقعیت ایجاد کنند. مربیان تیم ملی هم در تمرینات با بیرانوند باید بیشتر تمرین کنند تا این بازیکن از لحاظ روحی و روانی شرایط مساعدی به دست آورد. لیگ ایران با باز‌ی‌های آسیایی و جام جهانی فرق می‌کند. در لیگ ایران بیشتر تیم‌ها از کناره‌ها حمله می‌کند و باعث می‌شود دروازه‌بان به راحتی بعد از خروج توپ را دریافت کند اما در بازی‌های جام جهانی شرایط کاملا متفاوت است.

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس در پایان اظهار داشت: به نظرم بیرانوند به خاطر اینکه در بیشتر بازی‌های پرسپولیس حضور دارند از لحاظ روحی و روانی خسته شده است. نیاز دارد چند بازی نیمکت نشین باشد و استراحت کند تا با ریکاوری خوب با قدرت برگردد. بعد از بازی‌های لیگ به اردوی تیم ملی می‌رود. در بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا به عنوان دروازه‌بان اول حضور دارد. این فشردگی باعث می‌شود تا از همه لحاظ خسته شود. به نظرم دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس شرایط خوبی دارد و می‌تواند در دروازه قرار بگیرد. اگر برانکو به بیرانوند استراحت دهد مطمئنا به نفع این بازیکن و پرسپولیس خواهد بود و باعث می‌شود بیرانوند دوباره به روزهای خوب خودش برگردد.
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۶/۱۲/۲