بسته‌های انفجاری تگزاس 4 كشته و زخمی در پی داشت

مقام‌های پلیس در شهر «آستین» در ایالت تگزاس آمریكا می‌گویند در سه حادثه مرتبط به هم سه بسته انفجاری منفجر شده كه بر اثر آن دو نفر كشته شده و دو زن مجروح شده‌اند.
به گزارش نما، بعد از انفجار دو بسته در خانه‌های مسکونی در شهر «آستین»، مرکز ایالت «تگزاس» آمریکا، یک نوجوان کشته شد و دست کم دو زن دیگر به شدت مجروح شدند.

مقام‌های پلیس در آمریکا این دو انفجار را با انفجار جداگانه‌ای که حدود دو هفته پیش اتفاق افتاد و در جریان آن یک نفر کشته شد، مرتبط می‌دانند.

پلیس «آستین» روز دوشنبه اعلام کرد تماس تلفنی درباره انفجار اول را ساعت ۰۶:۴۵ صبح به وقت محلی درباره یکی از محله‌های واقع در شمال شرق این شهر دریافت کرد. در این حادثه نوجوانی ۱۷ ساله بسته‌ای را جلوی درب منزل پیدا کرد، آن را به داخل خانه آورد که بسته بعد از باز کردن در آشپزخانه، منفجر شد.

«برین مانلی»، رئیس اداره پلیس «آستین» گفت: «این انفجار بسیار شبیه انفجار دیگری است که روز ۲ مارس در آستین به وقوع پیوست.»

رئیس پلیس، در یک کنفرانس خبری دیگر روز دوشنبه گفت این اداره ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه صبح هم تماس‌هایی درباره یک تماس دیگر در جنوب شرق آستین دریافت کرده است.

در این حادثه، که حادثه دوم روز دوشنبه بود، یک زن مسن ۷۵ ساله نیز بعد از باز کردن بسته‌ای که بیرون منزلش پیدا کرده بود به شدت مجروح و در بیمارستان بستری شد.

علت وقوع این حملات هنوز مشخص نیست، اما پلیس با توجه به نژاد قربانیان گفته احتمال دارد که ممکن است نفرت‌های نژادپرستانه انگیزه حمله باشد.

فردی که در حمله ۲ مارس کشته شد و نوجوانی که روز دوشنبه کشته شد هر دو سیاه‌پوست بودند. زن مسنی که مجروح شد هم هیسپانیک (اسپانیایی‌تبار) است.
ثبت: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲