ناكامی امارات در كنترل اوضاع جنوب یمن

با وجود تمام هزینه‌ها كه اماراتی‌ها در یمن می‌كنند تاكنون این هزینه نتوانسته مطامع امارات را تامین نماید و نیروهای تحت فرمان امارات دچار اختلاف شدید و درگیری‌های شدیدی هستند.
به گزارش نما، علی عبدالله صالح تحولات در یمن به سمت سویی رفته که هر لحظه بر پیچیدگی اوضاع می افزاید، بعد از ملاقات محمد بن زاید و محمد بن سلمان با سران حزب اصلاح (شاخه اخوان المسلمین) که براساس گزارش برخی رسانه ها با اصرار ولیعهد سعودی در راستای پر کردن خلأ حذف عبدالله صالح بود، انتظار می رفت که محور مقابل نیروهای انصارالله در عرصه سیاسی به انسجامی نسبی دست یابد اما زمان زیادی لازم نبود که مشخص شود، ملاقات با محمد الیدومی رئیس حزب اصلاح نتیجه ای که سعودی ها به دنبال آن بودند، را نداشته است.

امارات در سایه مشکلات سعودی ها در مناطق مرزی با یمن روز به روز بر دامنه حضور خود در جنوب یمن می افزایند و گزارش ها حاکی از آن است که امارات کنترل بخش های مهمی از استان های عدن، ابین و حضرموت را در اختیار دارند. امارات با بکارگیری 35 هزار نیروی محلی که توسط 1500 افسر این کشور مدیریت می شوند، در استان های مذکور کنترل را اوضاع را از دولت در تبعید عبدربه منصور هادی گرفته اند. تنها در استان عدن 14هزار نیروی محلی که مزدور امارات شده اند برای کنترل اوضاع تحت عنوان نیروهای «حزام الامنی» وارد عمل شده اند.

همچنین در استان شبوه اماراتی ها سه هزار نیروی محلی را با عنوان «نخبه شبوانی» برای تسلط بر اوضاع به کار گرفته اند و یا در استان حضرموت 11 هزار نیرو این مسئولیت را با عنوان «نخبه حضارمی» برعهده دارند که این نیروها در کنار مزدوران شبه نظامی کلمبیایی و شیلیایی با همکاری نیروهای کمکی ارتش سودان و همچنین یگان هایی از شرکت بلک واتر اوضاع را تحت کنترل دارند.
ثبت: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲