نتایج نظرسنجی پلیس از شهروندان

شهروندان تهرانی، اقدامات پلیس پایتخت را در افزایش اعتماد مردم به پلیس با 86.6 درصد، افزایش مشاركت شهروندان با 87 درصد، افزایش احساس آرامش شهروندان با 86.7 درصد، كاهش نگرانی از سرقت منزلشان با 84.5 درصد، كاهش نگرانی سرقت وسیله نقلیه با 85 درصد، كاهش نگرانی از سرقت مغازه با 81.5 درصد تأثیرگذار و رضایت‌بخش دانسته‌اند.
به گزارش نما، سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به موضوع امنیت و احساس امنیت شهروندان تهرانی در نوروز 97 پرداخت و اظهار داشت: امنیت مهم‌ترین دغدغه شهروندان است و در ایام نوروز این امنیت نمود بیشتری پیدا کرد؛ چراکه شهروندان خواهان امنیت خانه و کاشانه خود از سرقت و امنیت راه‌ها و شهرها برای سفر بوده و پلیس به عنوان مسئول برقراری امنیت عمومی کشور، نقش بی‌بدیلی در این خصوص داشت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در نوروز سال 1397 پلیس پایتخت با برنامه‌ریزی و به‌کارگیری صددرصدی ظرفیت‌های خود درصدد تأمین امنیت و ارائه خدمات شایسته به هم‌وطنان برآمد.

وی گفت: پلیس توانست در قالب اجرای طرح‌های امنیتی نسبت به مضاعف نمودن بیش از پیش ارائه خدمات انتظامی به شهروندان، پیشگیری از جرائم به ویژه سرقت، روان‌سازی ترافیکی و به‌طورکلی افزایش میزان رضایت‌مندی و احساس امنیت در بین مردم به منظور جلب مشارکت آنها در پیشبرد اهداف و مأموریت‌های طول سال اقدام نماید.

سرهنگ مرادی اعلام کرد: در همین رابطه با نظرسنجی که توسط تیم‌های نظرسنجی از همه اقشار مردم از تأثیر و نتیجه اقدامات پلیس پایتخت به عمل آمد و توسط کارشناسان و اساتید حوزه اجتماعی و افکار عمومی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، نتایج مهمی به دست آمده که برخی از آنها به شرح ذیل است:«

1- شهروندان تهرانی، تأثیر اقدامات پلیس پایتخت در جلب مشارکت‌های مردمی را با81.1 درصد و اطلاع‌رسانی پلیسی با 85 درصد را تأثیرگذار و رضایت‌بخش دانسته‌اند.

این مسئله نشان‌دهنده رویکرد و اقبال مردم به اقدامات اجتماعی، فرهنگی و آموزشی پلیس در رابطه با کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها و به‌تبع آن جرم و بزه‌کاری بوده و اهمیت و نقش پیشگیری از جرائم را دوچندان می‌کند.

2- همچنین شهروندان تهرانی، اقدامات پلیس پایتخت را در افزایش اعتماد مردم به پلیس با 86.6 درصد، افزایش مشارکت شهروندان با 87 درصد، افزایش احساس آرامش شهروندان با 86.7 درصد، کاهش نگرانی از سرقت منزلشان با 84.5 درصد، کاهش نگرانی سرقت وسیله نقلیه با 85 درصد، کاهش نگرانی از سرقت مغازه با 81.5 درصد تأثیرگذار و رضایت‌بخش دانسته‌اند.

بر همین اساس اقدامات عملیاتی و مقابله‌ای پلیس در تهران بزرگ در سال 1397 طراحی و سیاست‌گذاری شده و به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

3- به‌طورکلی بر اساس نظرسنجی انجام شده میزان رضایت و احساس امنیت شهروندان تهرانی از اقدامات پلیس در ایام نوروز با 83.6 درصد در حد عالی ارزیابی شده است.

این امر نشان از موفقیت اقدامات و برنامه‌ریزی‌های پلیس پایتخت برای تأمین امنیت مردم تهران در آستانه سال جدید بوده است».

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: رمز این موفقیت پلیس در دو نکته اصلی نهفته است اول برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت مستمر حوزه فرماندهی تهران بزرگ و دوم تلاش شبانه‌روزی مأمورین پلیس همراه با هوشیاری، دقت و فداکاری.

سرهنگ مرادی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تداوم این اقدامات در طول سال، شاهد رضایتمندی هرچه بیشتر مردم بوده و به سمت‌وسوی مؤلفه‌های پلیس جامعه محور و مشارکت‌جو حرکت کنیم ان‌شاءالله و همچنان از طریق خط تلفن 197 پذیرای انتقادات و پیشنهادات راهگشای همه مردم عزیز و فهیم تهران بزرگ هستیم.
ثبت: ۱۳۹۷/۱/۲۹