توضیحات استیلی درباره رابطه كرانچار و كی روش

استیلی درباره رابطه كرانچار و كی‌روش گفت: قطعا جلسه‌ای برای كی‌روش و كرانچار مهیا می‌كنیم، همه ما هدفمان كمك كردن است، دنبال جنگ نیستیم .
به گزارش نما، حمید استیلی در خصوص انتخاب بازیکنان تیم امید اظهار داشت: امروز یک جلسه‌ای با کرانچار داشتیم که او برنامه‌هایش را به صورت جامع دراختیار فدراسیون گذاشت، اتفاقا تنها مشکل ما همین انتخاب بازیکنان است.، چون زمان کمی دراختیار داریم و در این زمان کوتاه باید نفرات را انتخاب کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که تا چه تایمی فدراسیون می‌تواند اسامی را برای بازی‌های آسیایی ارسال کند، عنوان کرد: ما باید تا ۱۰ تیر ۳۰ نفر را اعلام کنیم و نزدیک به مسابقات هم باید ۲۰ نفر نهایی را انتخاب کنیم.

مدیر تیم امید در پاسخ به این سؤال که چه گزینه‌هایی برای دستیاری کرانچار مدنظر هستند، گفت: چند گزینه پیش روی ما است که در حال بررسی آنها هستیم.

استیلی در جواب به این پرسش که تکلیف شاهرودی و احمدرضا عابدزاده چه شد، گفت:‌هنوز هیچ گزینه‌ای قطعی نشده است و ما با توجه به شروع تمرینات از چند مربی امید تیم‌های که مطرح هستند دعوت کرده‌ایم که در تمرین تیم امید شرکت کنند و حضور در کنار کرانچار استفاده کنند. مربیانی از تیم‌های سایپا، پیکان و مقاومت.

استیلی همچنین در خصوص حضور مربی بدنساز خارجی در کنار تیم امید تأکید کرد: فعلا که آغاز اردو هستیم و این اردوها برای انتخاب نفرات است و لازم نیست مربی بدنساز داشته باشیم، بعد از انتخاب تیم نهایی، مربی بدنساز را هم به جمع خود اضافه می‌کنیم.

استیلی در خصوص اینکه چرا کرانچار قصد دارد از مربی ایرانی در کنار خود استفاده کند، آیا بهتر نیست از دستیاران خود استفاده ببرد،‌گفت:‌ما این همه هزینه می‌کنیم که در کنار یک مربی خارجی چند مربی ایرانی هم پرورش پیدا کنند، در واقع می‌خواهیم از شرایط بهترین استفاده را ببریم، اگر خود من بدانم که نمی‌توانم کمکی به تیم امید کنم، یک لحظه هم صبر نمی‌کنم و از این تیم جدا می شوم، روزی که با آقای تاج صحبت می‌کردیم، او تأکید به منافع ملی داشت و ما هم به خاطر منافع ملی قدم به میدان گذاشتیم وگرنه اصراری به حضور نداشتم و خارج از گود زندگی‌ام را می‌کردم.

وی افزود:‌ تیم امید همان تیم ملی است و ما هم تمام تلاش خود را می‌کنیم که بهترین نفرات انتخاب شوند. مطمئن باشید هر گروهی در رأس کار باشند، هر انتخابی حرف و حدیث دارد ولی ما سعی داریم انتخاب‌هایمان دچار کمترین حرف و حدیث شود و فکر می کنم همین انتخاب کرانچار بیشترین رضایت ها را داشت.

استیلی در مورد اینکه گفته می‌شود قرارداد با کرانچار تا پایان بازی های آسیایی، تأکید کرد:‌اصلا اینطور نیست،‌ قرارداد با کرانچار تا پایان سال ۲۰۲۰ است و بازی‌های آسیایی برای ما مقدمه کار است، قصد داریم در بازی های آسیایی از بازیکنان زیر ۲۱ سال استفاده کنیم، نهایت شاید برای کمک از سه بازیکن بزرگسال یا زیر ۲۳ ساله استفاده کنیم.

استیلی همچنین درباره رابطه کرانچار و کی‌روش گفت: قطعا جلسه‌ای برای کی‌روش و کرانچار مهیا می‌کنیم، همه ما هدفمان کمک کردن است، دنبال جنگ نیستیم و درست این است که دست به دست هم دهیم تا تیم‌های ملی‌مان به اهداف خود برسند اتفاقی که برای تیم ملی جوانان افتاد باید برای ما درس عبرتی باشد که اجازه ندهیم نسل فوتبالیمان بسوزد.
ثبت: ۱۳۹۷/۲/۲۲