انتقادات معنادار مجری تلویزیون آمریكا علیه ترامپ

بیل مار مجری سرشناس تلویزیون آمریكا در برنامه جمعه شب خودش صحبت های جالب توجهی علیه دونالد ترامپ به زبان آورد.
به گزارش نما، روز جمعه بیل مار در برنامه خودش انتقاداتی را علیه دونالد ترامپ به زبان آورد. او گفت: «نیویورک سیتی باید صادرات زباله به سراسر آمریکا را پایان دهد. کشتی بدنام حامل زباله، قطار فاضلابی که به آلاباما فرستاده شد و بدتر از همه سمی ترین آشغال شهر که به واشنگتن دی. سی. ارسال شد.» همزمان با گفتن بخش پایانی این جمله تصویر دونالد ترامپ، مایکل کوهن و رودی جولیانی روی صفحه ظاهر شد. او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که مردم این دوره ریاست جمهوری را یک ریلتی شو می‌دانند اما به نظر می‌رسد بیشتر شبیه یکی از فیلم‌های گانگستری مارتین اسکورسیزی است. او که حضور ترامپ در کاخ سفید را به معنی ازدواج آمریکا با یک گانگستر می‌داند، شروع به مقایسه ترامپ و گانگسترها هم می‌کند؛ مثل وقتی که در اوج کمپین انتخاباتیش متهم به آزار جنسیتی شد و به جای پاسخگویی، متهم کنندگان بیل کلینتون به فساد اخلاقی را برای برگزاری یک گالری در مناظرات آورد. «درست شبیه مایکل کورلئونه که برادر فرانک پنتانیلی را به دادگاه آورد.» ضمن این که ترامپ هم مثل خانواده کورلئونه «خودش را در معرض وکلا و اعضای احمق خانواده خودش قرار داده.»

بیل مار سپس با ابتدای نام ترامپ، یعنی «دون» که در زبان اسپانیایی به معنای «آقا» یا «رئیس» است هم شوخی می‌کند و می‌گوید: «دشمن درجه یک او کیست؟ FBI، پولش از کجا می‌آید؟ از ساخت و سازهایش، او بسیار شبیه یک پدرخوانده است! اتفاقا اسمش هم دون است. کدام بخشش شبیه یک گانگستر نیست؟! آنها یک کسب و کار قانونی در جلو دارند، که در این مورد کاخ سفید است و به وسیله آن خانواده را قدرتمندتر می‌کنند.» مار پس از این صحبت ها اطرافیان رئیس جمهور آمریکا را هم با شخصیت‌های مجموعه «پدر خوانده» مقایسه می‌کند. جایی که جرد کاشنر، مشاور وی را به فردو تشبیه می‌کند که برای ریزه کاری‌هایی مثل صلح در خاورمیانه فرستاده شده است!

با خروج دونالد ترامپ از برجام انتقادات از رئیس جمهور آمریکا در ایالات متحده افزایش پیدا کرده. پیشتر در هفته ای که گذشت هم استیون کولبرت، دیگر مجری سرشناس تلویزیون آمریکا خروج آمریکا از برجام را دستمایه شوخی ها و انتقادات علیه ترامپ در برنامه اش قرار داده بود.
ثبت: ۱۳۹۷/۲/۲۳