غلط املایی در فرمان اجرایی ترامپ

كاخ سفید در فرمان اجرایی كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، روز چهارشنبه آن را به امضا رساند، مرتكب اشتباه املایی شده است.
به گزارش نما، کاخ سفید در فرمان اجرایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز چهارشنبه آن را به امضا رساند، مرتکب اشتباه املایی شده است. در این فرمان اجرایی که به منظور پایان دادن به جدایی کودکان مهاجر از والدینشان در مرزهای آمریکا تنظیم شده بود، واژه جدایی (separation) به اشتباه (seperation) نوشته شده است.

غلط املایی در فرمان اجرایی ترامپ درباره جداسازی کودکان از خانواده‌ها+عکس

این فرمان اجرایی، «اعطای فرصتی به کنگره برای حل کردن مسئله جدایی خانواده‌ها» نام گرفته بود. با این حال، واژه جدایی در این فرمان اجرایی با اشتباه املایی نگاشته شده بود و به سرعت توجه کاربران در فضای مجازی را به خود جلب کرد.

با این‌که ترامپ پیش از این از سیاستی که کودکان مهاجر را از خانواده‌هایشان در مرز مکزیک جدا می‌کرد به طور دائم دفاع کرده بود، وی روز چهارشنبه تصمیم خود را تغییر داد و فرمانی اجرایی به امضا رساند تا این فرآیند متوقف شود.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «سیاست این دولت این است که اتحاد خانواده را با دستگیری خانواده‌های خارجی در مکان مناسب و طبق قانون و منابع در دسترس حفظ کند.» با این حال، ترامپ در هنگام امضای این فرمان اجرایی همچنان گفت سیاست دولت در برابر مهاجران غیرقانونی به آمریکا تغییر نکرده است.

بیانیه‌های کاخ سفید در دوران ترامپ پیش از این نیز دارای
ثبت: ۱۳۹۷/۳/۳۱