خرجی كه ترامپ روی دست انگلیسی‌ها گذاشت

حفظ امنیت رئیس جمهور آمریكا در سفر قریب‌الوقوعش به انگلیس 5 میلیون پوند برای مالیت‌دهندگان انگلیسی هزینه خواهد داشت.
به گزارش نما، با توجه به اعتراضات گسترده‌ای که پیش‌بینی می‌شود همزمان با سفر ترامپ به انگلیس برگزار شوند، برقراری امنیت برای وی بین ۵ تا ۱۰ هزار افسر پلیس نیاز دارد.

طی این سفر که از 12 جولای آغاز می‌شود، نیاز به وَن‌های پلیس ضدشورش، سگ‌های جستجوگر، بالگرد، افسرهای پلیس ثابت، یگان‌های نظم عمومی، یگان‌های مقابله با اعتراضات، یگان‌های جمع‌آوری اطلاعات، افسرهای ویژه محافظت و ... وجود دارد. همچنین نیروهایی غیرنظامی در اتاق‌های کنترل،‌ آنالیز و تحقیقات به کمک پلیس خواهند رفت.

انتظار می‌رود ترامپ ابتدا «ترزا می» نخست وزیر انگلیس را ملاقات کرده و سپس به دیدار ملکه الیزابت برود. رئیس جمهور آمریکا طی سفر به بریتانیا، به زمین‌های تنیس خود در اسکاتلند نیز خواهد رفت.

بعد از آن که ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی، ترامپ ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کرد، ترزا می اولین فرد از میان سران خارجی بود که برای دیدار با ترامپ به این کشور سفر نمود. طی این سفر، خانم مِی دعوت رسمی ملکه برای سفر ترامپ به انگلیس را ابلاغ کرد.

مردم انگلیس تا کنون بارها، به دلیل سیاست‌های نژادپرستانه و ضدمهاجرتی و ضد مسلمانان ترامپ، همچنین به دلیل حمایت وی از سفیدبرترپندارها در آمریکا و راست‌گرایان افراطی در بریتانیا، با راه‌اندازی طومار و یا برگزاری تظاهرات خواستار لغو سفر وی به کشورشان شده‌اند.


ثبت: ۱۳۹۷/۴/۴