پیغام خاص برای كی‌روش

اولین بار كه فدراسیون فوتبال به كارلوس كی‌روش پیشنهاد قرارداد تا پایان جام ملت‌ها را داد ناراحت شد و حتی به همین بهانه در قرعه‌كشی جام ملت‌ها شركت نكرد!
به گزارش نما، وقتی از کی روش پرسیده شد چرا در قرعه‌کشی شرکت نکردی به صراحت گفت: وقتی معلوم نیست در این تورنمنت سرمربی تیم ملی باشم برای چه باید در قرعه‌کشی شرکت می‌کردم؟

حق با کارلوس کی‌روش بود به خصوص که ۷ سال از حضور او در ایران می‌گذرد، اما بعد از بازگشت تیم ملی از روسیه فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش در فضای آرام‌تری با هم پای میز مذاکره نشستند و فدراسیون فوتبال خطاب به کارلوس کی‌روش گفت: «همواره این تز فدراسیون فوتبال بوده. قرارداد مربیان تیم ملی تورنمنت به تورنمنت تمدید می‌شود برای اینکه اگر فدراسیون فوتبال بخواهد تصمیمی غیر از این بگیرد به مشکل مالی نخورد!»

شنیده می‌شود مهدی تاج به کارلوس کی‌روش اطمینان خاطر داده قرارداد تا پایان جام ملت‌های آسیا بدین معنی نیست که اعتمادی به تو در میان نباشد و حتی خطاب به کارلوس گفت: «اگر تیم ملی ایران به دیدار پایانی جام ملت‌ها راه یابد قراردادت به طور خودکار تا جام جهانی ۲۰۲۲ تمدید می‌شود...»

کارلوس کی‌روش بعد از دریافت این پیشنهاد کمی نرم شده و این بار تأکید دارد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی بدون کم و کاست اجرا شود که در این باره مهدی تاج به کارلوس کی‌روش اطمینان خاطر داده است. رئیس فدراسیون فوتبال حتی در این باره به صراحت صحبت کرده است و گفته هیچ‌کس حق ندارد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی را با چالش مواجه کند.

کارلوس کی‌روش البته بدون اینکه قراردادی با فدراسیون فوتبال امضا کند تهران را ترک کرد. این بدین معنی نیست که کارلوس کی‌روش قرارداد تازه‌ای را در این زمینه امضا نخواهد کرد. او گفته همانند بازیکنان که بعد از جام جهانی باید استراحت کنند نیاز به این دارد بدون صحبت در مورد فوتبال چند هفته‌ای را بگذراند.

بر اساس اعلام یکی از مدیران فدراسیون فوتبال کارلوس کی‌روش بعد از پایان تایم استراحت به تهران برمی‌گردد تا بعد از مذاکره در مورد جزئیات قرارداد با فدراسیون فوتبال قرارداد تازه‌ای را امضا کند. البته ممکن است در مذاکرات آینده همه چیز متفاوت باشد.
ثبت: ۱۳۹۷/۴/۲۰