كتاب «گینس» چشم ‌به‌راه روزنامه‌نگار ایرانی

امسال برای سومین بار روزنامه‌نگار 69ساله ایرانی با پیشینه ژورنالیستی ۵۸ساله توانست سر تیترهای نگارشی خود را طی سال‌های2015 تا 2018 میلادی به تعداد 3450 فقره با نام خود به ثبت برساند.
به گزارش نما، حسن روانشید، طی چهار سال گذشته توانست میانگین درج سرمقاله، یادداشت، پاورقی، نقد و اینفوگرافیک را از روزانه 2/1 مطلب به 8/2 ارتقاء بدهد که این امر در ۵ قاره دنیا بی‌نظیر است.

او در سال‌های 2017 و ۲۰۱۸ نیز در این زمینه همچنان رکورددار بوده است و اخبار آن تحت عنوان «کاندیدایی برای گینس» در سال 1395 و «کاندیداتوری یک روزنامه‌نگار پیشکسوت برای کتاب گینس» در سال ۱۳۹۶ از طریق رسانه‌ها و سایت‌های خبری داخلی و خارجی اعلام و مدارک لازم نیز برای پیگیری در اختیار معاونت رسانه‌ای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی قرار داده شد.

حسن روانشید که در حال حاضر با همکاری دو نیروی حروف­نگار و ویراستار، به­صورت روزانه و تمام‌ وقت، مطالب خود را تهیه و در اختیار رسانه‌های مختلف می‌گذارد، فعالیت خود را از کلاس دوم ابتدایی با نوشتن داستانک­های هفتگی برای مجله کیهان بچه‌ها شروع و با انتشار هفته‌نامه دیواری «بامداد» در کلاس ششم ابتدایی در دبستان کازرونی اصفهان ادامه داد.

او هم اکنون مطالب خود را در روزنامه هایی چون اصفهان امروز، جوان، ابتکار و برخی نشریات دیگر منتشر می­کند.
ثبت: ۱۳۹۷/۶/۲۰