حجت الاسلام سلیمی در گفتگو با نما:

دولت آقای روحانی بیشترین اختیارات را داشته است

نماینده مردم استان مركزی در مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه در ایران دولت ها چون در دوره اول ضعیف عمل می كنند در دوره دوم به دنبال مقصر می گردند تتا از زیر بار مسئولیت شانه خالی كنند
حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نما با اشاره به سخنان اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی بر نداشتن اختیار در دولت، گفت: آقای جهانگیری اظهار نظر عجیبی کرده و گویی هدف وی از گفتن اینکه اختیار تغییر منشی خود را هم ندارند این است که از پذیرفتن بار مسئولیت تعیین نرخ ارز 4200 تومانی که متوجه وی و سبب آشفته شدن بازار اقتصاد کشور است، شانه خالی کند در حالی که آقای واعظی اعلام نمودند آقای جهانگیری اختیارات کامل در دولت یازدهم و دوازدهم دارند.
وی با اذعان به اینکه آقای جهانگیری معاون اول هستند، اظهار نمود: معاون اول دولت دهدار و بخشدار نیست که به او بگویند چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد وی اصولا" طبق قانون اختیارات زیادی دارد.
سلیمی گفت: البته این احتمال هم وجود دارد که آقای جهانگیری با بیان اینکه اختیار ندارد در پی فرار به جلو از پاسخ گویی به عملکرد خود و خیز برداشتن برای انتخابات بعد باشد و بخواهد افکار عمومی را اقناع نماید که در ضعف عملکردی دولت مسئول نبوده که البته این موضع از وی پذیرفته نیست.
سلیمی خاطر نشان کرد: اگر واقعا" آقای جهانگیری اختیاراتی نداشته است چرا 5 سال در این سمت حضور یافته است و همه کشور دست وی در کنار آقای روحانی و آقای واعظی و آقای نوبخت بوده است.
وی با بیان اینکه ادعای اختیار نداشتن معاون اول در دولت که در جامعه مطرح می شود کذب است، گفت: کاش این افراد یک بار قانون اساسی را بخوانند و ببینند قانون اساسی چه گفته است تا مسئولیت هیئت دولت را که مسئولیت مشترک است انکار نکنند کما اینکه ادعای وی هم این را می رساند که آقای جهانگیری از همفکران خود در هیات دولت دلخور است.
سلیمی اظهار نمود: باید دید که آقای روحانی چطور با ایشان برخورد کرده که وی دلخور شده که البته اخباری هم داشتیم که اخیرا" آقای جهانگیری و آقای روحانی جلسه داشتند و احتمالا" به خاطره همین دلخوری بوده است و باید دید واقعا علت چیست که اگر مردم هم بدانند بد نیست.
وی گفت: نباید دلخوری آقای جهانگیری هم مثل دلخوری آقای آخوندی شود که فردا اعلام کنند برای مردم مثلا"حرف های نگفته بسیاری دارند همین امروز اگر حرفی هست باید این حرفها را بگویند و از اصلاح طلبان که شعارشان همواره این بوده که مردم باید همه چیز را بدانند انتظار می رود به موقع حرف هایشان را اگر صحت دارد به مردم بگویند و تاخیر نیندازند.
وی تاکید نمود: هیچ دولتی به اندازه دولت آقای روحانی اختیارات نداشته است، مقام معظم رهبری هم به آقای روحانی فرمودند شما اقدام کنید و بعد به ما بگویید یعنی الان آقای روحانی برای انجام امور و تصمیمات نیازی به اذن مجلس هم ندارد.
وی با بیان اینکه اختیارات سیاسی و اقتصادی دولت آقای روحانی فوق العاده است، گفت: متاسفانه در ایران دولت ها چون در دوره اول ضعیف عمل می کنند در دوره دوم به دنبال مقصر می گردند و کار بی نهایت ناپسندی از خود بروز می دهند در حالی که انسان زمانی که کاندیدا می شود براساس قانون اساسی باید بتواند وعده هایی را که به مردم داده عملی نماید و کاری نکند که به دنبال مقصر بگرد.
ثبت: ۱۳۹۷/۸/۹