باز هم علی مطهری

اپوزیسیون‌نمایی آقای نماینده!

علی مطهری گفته است: «اینكه یك نیروی انتظامی و امنیتی بگذاریم تا حرف مخالف را خاموش كند، چنین امری موجب پایین آوردن جایگاه ولایت فقیه است!»
علی مطهری گفته است: «اینکه یک نیروی انتظامی و امنیتی بگذاریم تا حرف مخالف را خاموش کند، چنین امری موجب پایین آوردن جایگاه ولایت فقیه است!» مطهری در سال‌های گذشته از این‌گونه اظهارنظرها فراوان داشته؛ چرا که وی مشتاق است متمایز از دیگران دیده و سخنش شنیده شود؛ اما این نحوه تحلیل اوضاع کشور از جانب نایب‌رئیس مجلس، قدری مایه تعجب و تأسف است؛ در مقام نقد این اظهارنظر، باید به این صورت پاسخ داد که رسالت اساسی بخش نظامی و امنیتی کشور تأمین آرامش فیزیکی و روانی مردم، نگهبانی از تمامیت ارضی و پاسداری از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است و به اعتراف دوست و دشمن، دستگاه‌های متولی این موضوع در 40 سال گذشته با وجود همه دشواری‌ها، از عهده این کار به خوبی برآمده‌اند. حال بهتر است نایب‌رئیس مجلس به جای وارد کردن اتهامات بی‌مبنا و ناروا به دیگران، به موکلان خود پاسخ دهد که در حوزه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون و با هدف گره‌گشایی از مشکلات معیشتی که مردم این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، چه کرده ‌است؟
این جزء مظلومیت‌های جمهوری اسلامی است که برخی از اول انقلاب تاکنون، با وجود داشتن مسئولیت در درون ساختار نظام، با طرح انواع و اقسام اتهامات و اظهارات خلاف منافع و مصالح کشور، ژست اپوزیسیون به خود گرفته و می‌گیرند؛ اما در عین حال مدعی هستند بخش امنیتی کشور صدای مخالفان را خاموش می‌کند!
در سال ۸۸ جریانی که این سال‌ها علی مطهری می‌کوشد خود را به آنان نزدیک نشان دهد، انتخابات کشور را زیر سؤال بردند و سران فتنه 88 به قانون کشور برای حل مسائل تمکین نکردند و در پی آن عده‌ای دیگر با سوء استفاده از وضعیت پیش آمده امنیت مردم را به چالش کشیدند، حال اگر در این شرایط نیروی امنیتی از امنیت جامعه صیانت کند، صدای مخالف را خاموش کرده است؟ آیا انصاف است به پاسدارانی که با از خودگذشتگی و تقدیم جان خود اجازه نمی‌دهند عوامل داعش خود را به صحن علنی مجلس برسانند، این‌گونه حمله‌ور شد؟ یا اینکه برخی انتظار دارند نهادهای امنیتی چشمان خود را به روی عوامل و خط نفوذ و جاسوسی در کشور ببندند تا حیثیت کشور و اطلاعات سیاسی و امنیتی به تاراج رود؟!
ثبت: ۱۳۹۷/۱۰/۱۵