محمد هاشمی: اگر امام (ره) امروز بودند، روش آیت‌الله هاشمی را قبول داشتند!

باید گفت: اگر امام خمینی روزی گفتند «هاشمی زنده است:، چون نهضت زنده است» در وصیت‌نامه معروف خود هم تأكید كردند كه «میزان حال فعلی افراد است».


به گزارش نما محمد هاشمی در مصاحبه با روزنامه جمهوری اسلامی که هماره از حامیان افراطی مرحوم هاشمی بوده، در پاسخ به این سؤال که «موضوعی که اکنون به‌عنوان سؤال افکار عمومی است این است که اگر امام در قید حیات بودند، روایت آقای هاشمی از حکومت را قبول داشتند یا برخی روایت‌های دیگر را»، گفت: «من معتقدم امام روایت آقای هاشمی را از حکومت انجام می‌دادند، دلیل من هم این است که امام فرمودند: «هاشمی زنده است:، چون نهضت زنده است» یعنی آقای هاشمی را مترادف با نهضت می‌دانستند. رفتار آقای هاشمی یا ایده آقای هاشمی در واقع همان ایده نهضت است. بنابر این اگر امروز هم امام زنده بودند شیوه و روش و منش آقای هاشمی را، قرائت آقای هاشمی را که قرائت خودشان هم بود قبول داشتند... آقای هاشمی و ایده‌هایش را خیلی نزدیک به نهج‌البلاغه می‌بینم.»
باید گفت: اگر امام خمینی روزی گفتند «هاشمی زنده است:، چون نهضت زنده است» در وصیت‌نامه معروف خود هم تأکید کردند که «میزان حال فعلی افراد است».
در سال‌های قبل، نقل‌قول‌های مرحوم هاشمی رفسنجانی از امام خمینی (ره) مبنی بر موافقت با حذف شعار مرگ بر امریکا، واکنش‌های فراوانی را به همراه داشت که روشن می‌کرد آن نقل نادرست بوده است.
ثبت: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹