اتحادیه‌های كارگری آمریكا از دولت ترامپ شكایت كردند

تعدادی از اتحادیه‌های كارگری آمریكا روز گذشته (جمعه) از دولت فدرال به دلیل نپرداختن دستمزد كارگران در دوره تعطیلی دولت شكایت كردند.


به گزارش نما، این اتحادیه‌ها در این شکایت نامه اعلام کردند که دولت فدرال آمریکا، کارگران را در دوران تعطیلی مجبور به کار کرده و در عین حال با نپرداختن دستمزد آنها قوانین کار را زیرپا گذاشته است.

این شکایت نامه‌ی ۱۹ صفحه‌ای بوسیله فدراسیون ملی کارمندان فدرال، انجمن ملی کارکنان دولت SEIU، سازمان ملی کارکنان خدمات هواشناسی، شرکت اسنایدر و آسوشیشن کارکنان فدرال و انجمن ملی کنترل ترافیک هوایی در دادگاه واشنگتن دی سی علیه دولت آمریکا تنظیم شد.

اتحادیه‌های کارگری آمریکا دولت فدرال را به نقض قانون استاندارد‌های عادلانه کار و نپرداختن حداقل دستمزد کارگران در دوران تعطیلی دولت متهم کرده اند. آن‌ها در این شکایت نامه از دادگاه درخواست کردند که دستور پرداخت حقوق کارگران را صادر کند.

رئیس فدراسیون ملی کارمندان فدرال در بیانیه‌ای اعلام کرد بر اساس قانون آمریکا، حقوق همه‌ی کارکنانی که کار کرده اند باید پرداخت شود و یا حداقل دستمزد آن‌ها در طول یک هفته کاری باید به آن‌ها داده شود.

پیش از این هم اتحادیه «ان تی‌ای یو» که ۱۵۰ عضو دارد با ارائه دادخواستی به دادگاه به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارکنانش از ترامپ شکایت کرده بود.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از تاریخ ۲۲ دسامبر سال گذشته میلادی تاکنون در پی بی نتیجه ماندن گفتگو‌ها میان مقامات کاخ سفید و کنگره درباره تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی مکزیک تعطیل شده است. تعطیلی دولت آمریکا امروز وارد بیست و دومین روز خود شد که این طولانی‌ترین تعطیلی در طول تاریخ این کشور محسوب می‌شود. پیش از این طولانی‌ترین تعطیلی مربوط به دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون بود که ۲۱ روز به طول انجامید.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این حتی تهدید کرد که در صورتی که دموکرات‌ها با پرداخت بودجه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت دیوار مکزیک موافقت نکنند، تعطیلی دولت ممکن است سال‌ها طول بکشد.
ثبت: ۱۳۹۷/۱۰/۲۲