چالش اوپك برای تعیین تاریخ نشست

دو منبع آگاه گفتند بار دیگر به اوپك پیشنهاد شده است كه تاریخ نشست بعدی این سازمان تغییر كند و اكنون اختلاف بر سر اول و دوم ماه جولای (10 و 11 تیرماه) است.
به گزارش نما، دو منبع آگاه گفتند بار دیگر به اوپک پیشنهاد شده است که تاریخ نشست بعدی این سازمان تغییر کند و اکنون اختلاف بر سر اول و دوم ماه جولای (10 و 11 تیرماه) است.

اخبار اقتصادی-تاریخ‌های پیشنهادی قبلی نشست اوپک و هم‌پیمانانش 25 و 26 ژوئن (4 و 5 تیرماه) و 11 و 12 جولای (20 و 21 تیرماه) بود.

یکی از منابع آگاه گفت: «اینها پیشنهادهایی هستند که باید مورد تایید قرار بگیرند.»

به گفته یک منبع آگاه دیگر، تاریخ جدید، پیشنهادی است که از سوی ونزوئلا طی نامه ای اعلام شده است که اکنون ریاست اوپک را برعهده دارد.

روز دوشنبه منابع صنعتی خبر دادند، وزیر نفت ایران قرار است با الکساندر نواک همتای روسی خود دیدار کند. این دیدار امید برای پیشرفت در مذاکرات مربوط به تعیین روز نشست بعدی اوپک و هم پیمانانش را تقویت کرده است.

مطلب پیشنهادی
بهترین قیمت تورهای استانبول همراه با مشاوره رایگان در علی‌بابا

بهترین قیمت تورهای استانبول همراه با مشاوره رایگان در علی‌بابا

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام و هم‌پیمانانش نظیر روسیه که با نام اوپک پلاس شناخته می‌شوند، از ماه گذشته در حال بررسی تغییر تاریخ نشست سیاست‌گذاری شان در وین بودند که تصمیم داشتند تاریخ را از 25 و 26 ژوئن ( 4 و 5 تیر) به 3 و 4 جولای (12 و 13تیر) تغییر دهند.

به گفته منابع آگاه، الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه تمایل دارد این تاریخ نشست به اوایل جولای انتقال یابد تا با نشست جی 20 در اواخر ژوئن در ژاپن همزمان نشود. درحالی‌که وزیر انرژی ایران خواستار عدم تغییر تاریخ اوپک است.

اما این نشست به نتیجه‌ای نرسید.

جمعه گذشته، روزنامه ژاپنی نیکی به نقل از الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه نوشت، اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت از جمله روسیه در حال انجام مذاکرات نهایی برای رسیدن به یک توافق هستند که ممکن است در ابتدای ماه جولای به امضا برسد تا در زمینه عرضه نفت برای طولانی مدت با یکدیگر همکاری کنند.

نوآک به نیکی گفته بود، این مذاکرات با اوپک برای تغییر تاریخ نشست از 25 و 26 ژوئن به اوایل ماه جولای نزدیک نهایی شدن است.
ثبت: ۱۳۹۸/۳/۲۹

آخرین اخبار