اختصاصی نما/ تفاهم نامه به جای قرارداد رسمی

چرا «برانكو» با پرسپولیس تمدید نمی‌كند؟

باشگاه پرسپولیس با جا زدن امضای تفاهم‌نامه به جای قرارداد رسمی در واقع هواداران خودشان را ساكت و یا به عبارت دیگر «سیاه» كرده‌اند! اما چرا برانكو هنوز با پرسپولیس تمدید نكرده است؟
شاهین تهرانی –چندی قبل عکسی از برانکو با گرشاسبی مدیر عامل باشگاه پرسپولیس انتشار یافت که آنان در حال امضای چند برگه هستند و از تمدید قرارداد برانکو تا سال 1399 در جمع سرخپوشان خبر می‌داد. البته پس از انتشار این خبر از سوی باشگاه پرسپولیس و سرمربی این تیم با تکذیب مواجه نشده بود!

اما پس از مدتی جعفر کاشانی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس همه چیز را تکذیب کرد و گفت که برانکو به صورت شفاهی به توافق رسیده‌ایم و او هنوز به صورت رسمی قراردادش را تمدید نکرده است!

برانکو در مصاحبه‌ای اعلام کرد که آن چیزی که بین او مدیر عامل پرسپولیس امضاء و رد و بدل شده است،‌در واقع تفاهم و توافق نامه‌ای بوده در ارتباط با تمدیدی که قرار است در آینده انجام شود و آن چه که امضاء شد صرفاً توافق‌نامه بوده نه قرارداد رسمی و اصلی! اما چرا در آن زمان امضای تفاهم‌نامه به گونه‌ای دیگر انتشار یافت و معنا و مفهومی متفاوت به خود گرفت!؟

پاسخ روشن است؛ برای این که تمامی هواداران خواستارت مدید قرارداد با برانکو بودند. دو قهرمانی در لیگ برتر و یک نایب قهرمانی در همین رقابتها باعث شد که پرسپولیس در زمان برانکو به روزهای اوج خود برگردد. مدیران باشگاه پرسپولیس با جا زدن امضای تفاهم‌نامه به جای قرارداد رسمی در واقع هواداران خودشان را ساکت و یا به عبارت دیگر «سیاه» کرده‌اند! اما چرا برانکو هنوز با پرسپولیس تمدید نکرده است؟ سرمربی کروات پرسپولیس به دلایل زیر هنوز یر بار قرارداد رسمی نرفته است:

1- بسته ماندن پنجره نقل و انتقالات تابستانی «84»روزه پرسپولیس که با تلاش‌هایی هم که شده این پنجره همچنان به روی تیم پرسپولیس بسته است. برانکو با این که امتیازات لازم برای قهرمانی در لیگ هفدهم را جمع‌آوری کرده بود،‌اما در نیم فصل دوم به خوبی متوجه شد چه مشکلاتی پیش روی دارد. دستش برای خرید بازیکن جدید بسته است. نفرات بی نظمی همچون محسن مسلمان را نمی‌خواهد. صادق محرمی هم می‌خواهد به کرواسی برود. «محسن ربیع‌زاده» هافبک مورد علاقه‌اش با پارگی رباط صلیبی مواجه شده است و نیز گادوین منشاء» آن مهاجم گلزن گذشته نیست.

2- برانکو به تازگی در مذاکره با مسئولین باشگاه پرسپولیس از شرایط موجود ابراز گلایه کرده است. وی در گفتگو با مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: خسته شده‌ام! دوبار پرسپولیس را قهرمان کردم و انتقاد می‌شنوم! حالا اگر با این وضع موجود در لیگ آینده قهرمان نشویم چه بلایی سرم می‌آورند؟

3- دلیل اصلی را می‌توان از ملاقات برانکو با یکی ازمسئولین ورزش کشور جستجو کرد که در این ملاقات به برانکو قول جانشینی «کی روش» داده شد! این مقام مسئول وعده سرمربیگری تیم ملی ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا در امارات را به برانکو داد تا این مربی از فکر تمدید قرارداد با پرسپولیس خارج شود.

4- مسئله مهم آخر پیشنهادات رسیده از قطر و تیم ملی ازبکستان است. تیم قطری حاضر است 800 هزار دلار به برانکو بپردازد. فدراسیون فوتبال ازبکستان به برانکو پیشنهاد داده است که در قبال دریافت 400 هزار یورو، هدایت تیم ملی این کشور را بر عهده بگیرد و از طرفی با توجه به گرانی سرسام‌آور دلار در ایران تمدید قرارداد با برانکو هم با دشواری مالی روبرو شده است. همچنین فراموش نباید کرد برانکوکلی طلب از باشگاه پرسپولیس دارد که هنوز به او پرداخت نشده است! و تا این طلب وصول نشود برانکو تن به تمدید قرارداد نخواهد داد!
ثبت: ۱۳۹۷/۲/۲۴