نسخه چاپی

«در كنار پروانه ها» سریالی بر مبنای آیات قرآن

عکس خبري -«در کنار پروانه ها» سريالي بر مبناي آيات قرآن

مجموعه تلویزیونی «در كنار پروانه ها» به كارگردانی داریوش یاری و تهیه كنندگی بهروز مفید این شب ها از شبكه دو پخش می شود.


به گزارش نما، امسال جای خالی سریالی که مستقیم یا غیرمستقیم به فضای محرم ارتباط داشته باشد در تلویزیون کم بود. سریال هایی نظیر شب دهم، وفا، مختارنامه، معصومیت از دست رفته، سفر سبز، پریدخت و ... که هر کدام در دهه ۸۰ و ۹۰ از شبکه های مختلف تلویزیون به پخش رسید. اما امسال تنها سریالی که می توان نام محرمی روی آن گذاشت، «در کنار پروانه ها» است. سریالی به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی بهروز مفید که ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

معروفی حالا در سریال در نار پروانه ها نقش رهی را ایفا می کند و به نوعی قهرمان داستان این سریال است. رهی جوانی است که به دلیل مشکلات قلبی درگیر برخی مسائل پیرامونش می شود و گذشته ای دارد که این گذشته تا پایان سریال رهایش نمی کند. او در قصه پدر و خواهری دارد که خسرو شهراز و نگار عابدی نقش های آنها را بازی می کنند.

«در کنار پروانه ها» سریالی بر مبنای آیات قرآن

مشکلات قلبی درگیر برخی مسائل پیرامونش می شود و گذشته ای دارد که این گذشته تا پایان سریال رهایش نمی کند. او در قصه پدر و خواهری دارد که خسرو شهراز و نگار عابدی نقش های آنها را بازی می کنند.

** داریوش یاری و کارگردانی سریال های مناسبتی

از مجموع چهار سریالی که یاری تا به حال برای تلویزیون کارگردانی کرده است، هاتف و پناه آخر مناسبتی محرم و صفر بوده اند برای همین او یکی از گزینه های کارگردانی سریال های محرمی به شمار می رود.یاری در «در کنار پروانه ها» نیز کارگردانی و هدایت اثر را به عهده دارد، اثری در ادامه کارهای قبلی اش و در فضای محرمی.

** مفید و تهیه کنندگی سریالی هایی با موضوعات اخلاق گرایانه

بهروز مفید سالها است که در تلویزیون کار سریال سازی را بر عهده داشته است و اغلب نیز سریال هایش جنجالی به پا کرده است.از بیگانه ای با من است، هشت و نیم دقیقه، محکومین ۱ و ۲ و ... از سریال هایی است که به تهیه کنندگی مفید پخش می شود.

در این چند ساله سریال های مفید به موضوع های جدیدی پرداخته است. مثل هشت و نیم دقیقه که درباره ارث و میراثی است که اگر فرزند قبل از پدر فوت کند به او تعلق نمی گیرد یا محکومین که به مجازات جایگزین پرداخته است.

«در کنار پروانه ها» سریالی بر مبنای آیات قرآن

** معرفی شخصیت های سریال

پروانه معصومی نقش گیسو را در این سریال بازی می کند. گیسو مادر ابراهیم است که بر اثر اتفاقاتی به قتل می رسد. نقش عروس او را الناز اسماعیلی و پدر عروسش را محمود جعفری ایفا می کند.

** برزو ارجمند و بازی در نقشی پرچالش

یکی دیگر از خانواده هایی که در این سریال حضور دارند و داستان زندگی آنها به زندگی شخصیت اصلی و قهرمان داستان گره خورده است، خانواده ای بحران زده است که برزو ارجمند مرد خانواده و فرناز زوفا همسرش را بازی می کند. ارجمند قصد دارد تا همسر دومی اختیار کند و همین موضوع چالش هایی را در زندگی زناشویی او بوجود می آورد.ارجمند در این سالها در سریال های دادستان، وارش، گشت پلیس، سر دلبران، تنهایی لیلا و ... بازی کرده بود.

** حضور بازیگر وارش در داستان

دیگر خانواده ای که در قصه این سریال حضور دارند، خانواده ای است که نسرین بابایی مادر آن است. یکی از شاخص ترین نقش های بابایی در سریال وارش و ایفای نقش میانسالی او بود.

** لوکیشن هایی در شمال و تهران

شمال و تهران از جمله لوکیشن هایی بود که در این سریال از آنها استفاده شده بود. شاید بخش عظیمی از این سریال در منطقه شمال کشور مقابل دوربین رفته باشد اما بخشی دیگر از آن نیز در تهران تصویربرداری شده است.

پروانه معصومی، برزو ارجمند، سامرند معروفی، محمود جعفری، خسرو شهراز، مهران رجبی، شهین تسلیمی کاوه سماک باشی، مجید پتکی، الناز اسماعیلی، فرناز زوفا، علی مجلسی، مهرداد بخشی، با حضور: بیتا سحرخیز، نگار عابدی، نسرین بابایی و وحید رحیمیان از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

سرپرست نویسندگان: امیرمحمد عبدی نویسندگان: علی حمیدنژاد، سید حسن حسینی، سعید عبدی، بر اساس طرحی از سمیرا ذوالقدری، روابط عمومی :سپیده کامرانی فر.
منبع: فارس

۱۴۰۰/۶/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: