حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی:

مشكلات اقتصادی داریم اما هیچگاه در زمین دشمن بازی نخواهیم كرد

مشکلات اقتصادي داريم اما هيچگاه در زمين دشمن بازي نخواهيم کرد

حجت الاسلام دكتر رفیعی گفت: مشكلات اقتصادی داریم و دولت باید برای رفع گرانی فكری بكند و درخصوص این مشكلات نیز ما به دولتمردان تذكر می‌دهیم اما هیچگاه در زمین دشمن بازی نخواهیم كرد.

به گزارش نما ، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع امنیت در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه گفت: گرچه از دست دادن یک جوان برای خانواده سخت است اما شهادت مقامی است که انسان باید به آن غبطه بخورد نه اینکه غصه بخورد.
وی افزود: برای هر مقامی یک مقام بالاتری وجود دارد اما برای شهادت مقام بالاتری وجود ندارد بلکه شهادت ما فوق تمام مقامات است. طبق فرموده حضرت علی علیه‌السلام با ارزش ترین مرگ در نزد خداوند شهادت است و اگر مرا هزار شمشیر بزنند برای من بالاتر از این است که در رختخواب بمیرم در حالی که در راه عدم اطاعت از خداوند باشم. رسیدن به مقام شهادت سختی‌هایی دارد و همانطور که در چند هفته اخیر مشاهده کردیم شهدای مظلوم امنیت با گلوله و چاقو و… به شهادت رسیدند.

وی یادآور شد: شهادت یک موفقیت و توفیقی است که شکر لازم دارد و انسان باید در راه رسیدن به مقام شهادت شادی نماید. جناب یاسر و سمیه در آغاز اسلام با وضعیت سخت و مظلومانه به شهادت رسیدند و همینطور شهادت مسلمانان در راه دین خدا ادامه داشته است تا به امروز و ادامه خواهد داشت. دین اسلام به راحتی به دست ما نرسیده است بلکه هزاران هزار شهید در راه دین اسلام به شهادت رسیده اند.

وی تاکید کرد: آمار شهدای روحانیت در قشر خود از میان تمام اقشار در جامعه بالاتر است و چند هفته گذشته نیز بخش عمده‌ای که به شهادت رسیدند طلبه‌های جوانی بودند که مدافع دین بودند.این نظام به این سادگی به دست نیامده است که به سادگی هم از دست برود بلکه خون همین شهدا تضمین کننده این نظام و انقلاب است. دآیه ۱۴۶ سوره آل عمران ویژگی‌های پنچگانه شهدا را ذکر و آیه ۱۴۷ نیز دعای مخصوص شهدا را بیان می‌کند.

رفیعی تاکید کرد: طبق این آیه، اولین ویژگی شهدا، خدامحوری است و فقط برای خدا جهاد می‌کند و دومین ویژگی نیز این است که شهدا هیچگاه تردید به خود راه نمی‌دهند و از آرمان‌های خود کوتاه نمی آیند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: عدم ضعف و هراس و عدم تزلزل در ظاهر و باطن سومین ویژگی شهدا است. شهدا هیچگاه در برابر دشمن تسلیم نشدند و سر تسلیم فرود نیاوردند و همواره صبور بودند که عدم تسلیم و صبوری چهارمین و پنجمین ویژگی شهدا است. دین داری هزینه دارد به همین خاطر قرار نیست که ما با حوادث جزئی تسلیم دشمن بشویم.

وی در ادامه گفت: متأسفانه دشمن در فضای مجازی بسیار گسترده کار کرد و در بسیاری از مواقع توانست با اخبار دروغ ذهن جوانان را تخریب کند. اگر یک عده جوان به صورت هیجانی حرکاتی انجام می‌دهند خیلی مهم نیست چرا که قاطبه جونان این نظام دین دار و متدین هستند. هیچگاه هیچ نظام و حکومتی یکدست نبوده است و خیلی احمق هستند دشمنان که با این حرکت‌های چند نفر چشم به فروپاشی این نظام دوخته اند.

رفیعی خاطر نشان کرد: شرکت مردم و جوانان در تشییع جنازه شهدا و راهپیمایی‌ها نشان دهنده استحکام این نظام است. حساب جوانانی که هیجانی به خیابان آمده اند جداست اما با افرادی که با چاقو دیگران را ذبح و تکه تکه می‌کند و مأمور نیروی انتظامی را آتش می‌زند باید برخورد شود.ما مشکلات اقتصادی داریم و دولت هم باید برای رفع گرانی فکری بکند و مانع بی‌ثباتی قیمت‌ها بشوند و درخصوص این مشکلات نیز ما به دولتمردان تذکر می‌دهیم اما هیچگاه در زمین دشمن بازی نخواهیم کرد چرا که این نظام و کشور برای تمام اقوام است.

۱۴۰۱/۸/۲۱

اخبار مرتبط