غوغای برد پیت و دی كاپریو در گیشه سینمای جهان

فروش داخلی فیلم سینمایی جدید تارانتینو، از فروش فیلم «حرامزاده‌های لعنتی» عبور كرد و دومین فیلم پرفروش تارانتینو در گیشه داخلی شد.
به گزارش نما، فیلم سینمایی «روز و روزگاری در هالیوود» از مرز ۲۰۰ میلیون دلار فروش در گیشه جهانی عبور کرد.

اخبار فرهنگ و هنر _ از روز سه شنبه نهمین فیلم سینمایی کوئنتین تارانتینو با بازی لئوناردو دی کاپریو و برد پیت، از ۲۰۸ میلیون دلار فروش عبور کرد و پیش بینی می‌شود تا پایان هفته سینمایی (یکشنبه) این مبلغ به ۲۵۰ میلیون دلار برسد.

«روز و روزگاری در هالیوود» اولین همکاری تارانتینو با سونی نیست؛ فروش این فیلم از فیلم گذشته تارانتینو به نام «حرامزاده‌های لعنتی» که ۱۲۰ میلیون دلار بود، عبور کرده و به دومین فیلم پرفروش این کارگردان بعد از «جانگوی زنجیر گسسته» (۱۶۲ میلیون دلار) تبدیل شد. همچنین فروش کلی روز و روزگاری از «داستان‌های عامه پسند» که یک جایزه اسکار برای تارانتینو به ارمغان آورد، عبور کرده است.

در این روز‌ها که فیلم‌های سینمایی دنباله دار پرفروش می‌شوند، فیلم‌هایی مثل فیلم ترسناک «ما» به کارگردانی جردن پیلی پس از فیلم تارانتینو تنها فیلم اورجینالی است که از مرز دویست میلیون دلار عبور کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این فیلم تارانتینو در نهایت چیزی در حدود ۳۷۵ تا ۴۰۰ میلیون دلار از گیشه‌های جهانی فروش خواهد کرد.

فیلم تارانتینو هنوز در بسیاری از گیشه‌های بزرگ جهانی اکران نشده است. این گیشه‌های اصلی شامل ژاپن (اکران در ۳۰ آگوست، ۸ شهریور)، ایتالیا (اکران در ۱۸ سپتامبر، ۲۷ شهریور)، کره جنوبی (اکران در ۲۶ سپتامبر، ۴ مهر) می شود. تاریخ اکران این فیلم در چین که دومین گیشه بزرگ سینما در جهان است، هنوز مشخص نیست.
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۳