پیام تسلیت عضو مجلس خبرگان در پی درگذشت حجت­الاسلام حججی

آیت­ الله هریسی رحلت غمبار حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد حججی را به پیشگاه حضرت ولیّ عصر و جامعه روحانیت مخصوصاً روحانیت آذربایجان شرقی و شهرستان میانه و به همه دوستان، علاقمندان و بازماندگان آن مرحوم مخصوصاً به خانواده و فرزندان برومندشان تسلیت گفت.
به گزارش نما، حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد حججی در سن 91 سالگی در بیمارستان برکت امام خمینی(ره) میانه به علت کهولت سن درگذشت. این عالم مجاهد از پیشگامان انقلاب اسلامی در شهرستان میانه بود که امامت جمعه و سه دوره نمایندگی مردم میانه را در مجلس شورای اسلامی در کارنامه خود داشت. در همین زمینه، آیت­ الله هریسی ، عضو مجلس خبرگان رهبری پیام تسلیتی را صادر کردند. متن این پیام به این شرح است:

همه چیز فناپذیر است (قرآن مجید)

جز ذات اقدس الهی

اولین روز جمعه شهریور 98 در آستانه نماز ظهر از سوی آشنایی تلفنی خبر ناگوار و تأسّفباری به اطّلاعم رسید رحلت جانگداز و اندوهبار سلاله الرسول عالم خدمتگزار و دلسوز حجه­الاسلام و المسلمین مرحوم سید سجاد حججی را دریافتم دلم از غم و اندوه مظلومیت لبریز شد و تسلیتنامه را غمنامه ساخت چون با او در سومین دوره مجلس شورای اسلامی همنماینده بودیم عشق حضرت امام، شور انقلاب و سوز مستضعفین در دلش شعله ور بود آرامش را از او می­گرفت و او را به تلاش و تقلاّی سنگین وا می­داشت. اولین امام جمعه و اولین نماینده مردم شریف و انقلابی میانه یکی از شهرهای مهم و بزرگ آذربایجان شرقی بود دو مسئولیت بزرگ و سنگینی را از میانه به عهده داشت امامت جمعه در شهر میانه و چندین دوره نمایندگی این شهر در تهران در این مدت طولانی بین دو شهر دوردست تردّد می­کرد و سر از پا نمی­شناخت و فعالیتهای انقلابی مختلف دیگری با حقوق ناچیز آن دوران طلائی انقلاب! وقتی هم که پیر و فرسوده گردید نه با حقوق نمایندگی بلکه با حقوق ناچیز و حداقل کارگری بازنشسته شد که کفاف دارو و درمانش را نمی­کرد صدایش هم در نیامد تا روز رحلتش نیز حّل نشد آیا این مظلومیت نیست امّا امروز متأسفانه در کشور ما سخن از حقوقهای نجومی است و برخی از مسئولین نیز که از انقلاب سود بردند جز ضرر و بدبینی نیفزودند طلبکار هستند و ادّعا نامه صادر می­کنند و فریاد هل من مزید می­زنند جّل الخالق!! من این حقایق را در این تسلیتنامه به عبارت بهتر در این غمنامه نوشتم تا در تاریخ بماند و عبرت دیگران شود و آنرا بروح آن سید بزرگوار و روحانی خدمتگزار و مظلوم هدیه می­کنم و رحلت غمبار او را به پیشگاه حضرت ولیّ عصر و جامعه روحانیت مخصوصاً روحانیت آذربایجانشرقی و شهرستان میانه و به همه دوستان، علاقمندان و بازماندگان آن مرحوم مخصوصاً به خانواده و فرزندان برومندشان تسلیت می­گویم روحش شاد و مرقدش نورانی و یادش پیوسته زنده­ باد ان شاءالله!

هاشم زاده هریسی
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۳