سیستم جدیذ كالدرون برای پرسپولیس/ نسخه برداری از روی دست برانكو

انتظار می‌رود كالدرون كه در تمرینات پیش‌فصل سیستم ۲-۴-۴ را نیز امتحان كرده بود به سیستم مدنظر برانكو برگردد.به گزارش نما، گابریل کالدرون بر خلاف برانکو از یک مهاجم نوک در رأس خط حمله تیمش استفاده کرد و بعضاً با سیستم پایه ۱-۴-۱-۴ که در جریان بازی تبدیل به ۳-۳-۴ می‌شد استفاده کرد که در بازی اول نتیجه گرفت اما در دیدار دوم شکست خورد.

اخبار ورزشی- در این سیستم کالدرون با توجه به ترافیک خط میانی تیمش موفق شد نفرات بیشتری را در ترکیب قرار دهد و پشت سر مهاجم نوک خود و جلوی تنها هافبک دفاعی‌اش چهار بازیکن را به میدان فرستاد که البته برخی از آنها مثل امیری و عالیشاه با توجه به آشنا نبودن با محل بازی‌شان کارآیی چندانی نداشتند.

حالا انتظار می‌رود کالدرون که در تمرینات پیش‌فصل سیستم ۲-۴-۴ را نیز امتحان کرده بود به سیستم مدنظر برانکو برگردد چراکه حالا جونیور براندائو را هم در اختیار دارد و با بازی در ورزشگاه آزادی می‌تواند برای اولین‌بار زوج خط حمله متشکل از علیپور-جونیور را به میدان بفرستد.

اگر چنین اتفاقی بیفتد یکی از هافبک‌های پرسپولیس از بازی خارج خواهد شد و شاید دوباره بازی به نعمتی نرسد. در این شرایط امیری و نوراللهی در امتداد هم به‌عنوان هافبک میانی بازی خواهند کرد و عالیشاه و ترابی در نقش هافبک چپ و راست بازی می‌کنند.

کالدرون همچنین می‌تواند با بازی دادن به بشار رسن در مرکز خط میانی، امیری را به هافبک چپ بفرستد که در این صورت عالیشاه از ترکیب خارج خواهد شد. البته اینها گمانه‌زنی‌هایی است که مطرح می‌شود و شاید حتی باخت در تبریز باعث نشده کالدرون دنبال تغییر سیستم و ارنج تیمش باشد چراکه به‌صورت کلی از عملکرد تیمش در بازی با تراکتورسازی راضی بود.
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۱۷