فتنه تلخ، فرصت تاریخی

بسیاری از مشكلات و بحران های تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی، اگرچه در ابتدا كام همه را تلخ كرده، اما با پایمردی مردم و مسئولان، به شیرینی بدل شده و شتاب و عمق حركت كشور و نهضت اسلامی به سوی قله ها را افزایش داده است.

به گزارش نما، بسیاری از مشکلات و بحران های تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی، اگرچه در ابتدا کام همه را تلخ کرده، اما با پایمردی مردم و مسئولان، به شیرینی بدل شده و شتاب و عمق حرکت کشور و نهضت اسلامی به سوی قله ها را افزایش داده است. احتمالا در سال ۶۱ شمسی، آن روزهایی که رژیم صهیونیستی برای به حاشیه بردن پیروزی های رزمندگان ایرانی، به جنوب لبنان حمله کرد، حتی دوراندیش ترین استراتژیست های غربی هم فکر نمی کردند که همان غائله، موجب اعزام نیروهای ایرانی به لبنان و شکل گیری حلقه های مقاومتی باشد که به یکی از زمینه های تشکیل حزب الله قهرمان لبنان تبدیل شود. حزب الله، مظهر مقاومت و عزت و افتخار و دبیرکل ارجمندش، سید سران عرب است. همین حزب خدایی است که هرگاه لبنان مورد تجاوز قرار گرفته، طعم انتقام سخت را به رژیم اشغالگر قدس چشانده و هزینه درگیری را به حدی بالا برده که امروز دیگر مانند گذشته، هواپیماهای اسرائیلی جرئت نمی کنند گاه و بی گاه در آسمان بیروت و جنوب لبنان، جولان دهند.
فتنه جنگ داخلی در سوریه و تشکیل و تامین مالی و تسلیحاتی گروه های تکفیری، از خدعه های دیگر استکبار بود که اگرچه خسارات عظیمی به زیرساخت های این کشور وارد کرد، اما باعث شد هم دولت قانونی سوریه، دوست و دشمن را به خوبی از هم باز شناسد و از سوی دیگر، رسما به یکی از محورهای جبهه مقاومت بدل شده و شفاف تر از قبل، در برابر جبهه ائتلافی دشمنان غربی و ارتجاع عربی بایستد. حضور داعش در عراق که با طراحی و پشتیبانی دولت آمریکا رخ داد، نتیجه ای جز نفوذ بیشتر کلام اسلام و مرجعیت در ذهن و دل جوانان عراقی و تشکیل حشدالشعبی که همان ایده بسیج مردمی و برگرفته از مکتب امام خمینی است، نداشت. عراق امروز، از بسیاری از فتنه ها عبور کرده و هوشیارتر از گذشته، از فتنه ها عبور خواهد کرد.
نمونه ها متعدد است. رژیم کم عقل سعودی، با حمله به یمن، نه تنها خود را در باتلاقی پنج ساله گرفتار کرده، بلکه پای جریان مقاومت را به یمن باز کرده و روحیه ایستادگی را در مردم و به ویژه جوانان یمنی تقویت کرده است. امروز، سران جریان کفر و شرک بین الملل، به هر سو رو می کنند، رد پایی از فرزندان معنوی خمینی کبیر می بینند که خود با مداخلات نابه جایشان، باعث گسترش آن شده اند. دلدادگان نهضت مقاومت نیز، این کلام امامشان را سرلوحه قرار داده اند که «ما می گوییم هر جا کفر و شرک هست، مبارزه هست و هر جا مبارزه هست، ماهستیم.»
فتنه روزهای گذشته عراق و انحراف برخی از شعارها و اعتراضات به سمت پیاده روی اربعین، اگرچه تلخ بود اما می تواند باعث روشن شدن کانون های تاریک فتنه عراق شود. امروز، هیچ کس در برابر نهضت جهانی اربعین مقاومت نمی کند، جز آن که وابستگی نزدیک به جبهه استکبار جهانی داشته باشد و یا فریب خورده این جریان باشد. روزها و ماه های آینده، باید زمان رسوا شدن جاسوسخانه آمریکا در بغداد و سفارت خانه های مداخله گر در امور عراق باشد. به نظر می رسد زمان تسویه جریان های مشکوک و فتنه گر عراقی هم برای مردم این کشور، فرا رسیده باشد. امروز، برای مردم عراق، یک فرصت تاریخی است.

مسعود پیرهادی
ثبت: ۱۳۹۸/۷/۱۶