نسخه چاپی

اختصاصی نما:

سو استفاده ی اصلاح طلبان از جماران

عکس خبري -سو استفاده ي اصلاح طلبان از جماران

بسیاری از تندرو های جریان اصلاح طلب بر این باورند كه تاریخ امام و اندیشه های امام به پایان رسیده است پیش از فیاض زاهد كه امام خمینی(ره) و اندیشه امام و آرمان های امام را صرفا یك نوستالوژی و خاطره می داند قبلا هم بودند اصلاح طلبانی كه سعی كردند امام و اندیشه هایش را متعلق به گذشته بدانند و آنها را به موزه بسپرندفیاض زاهداز جمله فعالین جبهه اصلاح‌طلبان طی یادداشتی در روزنامه ی اعتماد می نویسد: " وقتی عکس جلسه اصلاح‌طلبان را در حسینیه جماران دیدم، حسی از ناامیدی و خشم مرا فرا گرفت... حسینیه جماران برای همه ما نوستالژی است، اما برای یک جریان سیاسی که می‌خواهد فردا را تبیین کند، زیادی قدیمی است"

حسینیه جماران به واسطه ی روابط نزدیک سیاسی آنان با جریان اصلاح طلب همواره در اختیار این جریان قرار داشته و جریان اصلاحات به واسطه ی چهره ی محبوب امام در بین مردم و برای دستیابی به اهداف سیاسی خود همواره از این مکان برای برگزاری جلسات خود استفاده کرده است اما آنچه مسلم است این است که بسیاری از تندرو های جریان اصلاح طلب بر این باورند که تاریخ امام و اندیشه های امام به پایان رسیده است پیش از فیاض زاهد که امام خمینی(ره) و اندیشه امام و آرمان های امام را صرفا یک نوستالوژی و خاطره می داند قبلا هم بودند اصلاح طلبانی که سعی کردند امام و اندیشه هایش را متعلق به گذشته بدانند و آنها را به موزه بسپرند
اکبر گنجی در این مورد می گوید: "ما تلاش میکنیم [امام] خمینی را به گونه ای تفسیر کنیم که مخالف دموکراسی نباشد. خمینی دیگر وجود ندارد آنچه وجود دارد فقط برداشت های ما از سخنان اوست. او به هر حال یک روزی به موزه خواهد رفت و هیچکس نمی تواند جلوگیری کند. این یک تکامل تاریخی است."
«عیسی سحرخیز» از فعالان اصلاح‌طلب و از حامیان میرحسین موسوی در انتخابات ۸۸هم می گوید:" بسیاری از اصلاح‌طلبان بر خلاف اوایل انقلاب دیگر علاقه‌ای به آقای خمینی ندارند"
در واقع این جریان وارد فاز جدیدی شده که سوء استفاده از المان‌ها و فضای مربوط به حضرت امام خمینی را کافی می داند و معتقد است برای جذب جوانان باید از ارزش های انقلاب عبور کرد . در مقطع کنونی اصلاح‌طلبان سوءاستفاده‌هایشان از جماران را کرده‌اند و حال نوبت این است که تز "امام منهای خط امام" را به صورت جدی تری دنبال کنند

۱۴۰۱/۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...