نسخه چاپی

مقاومت ونزوئلا در برابر امپریالیزم جهانی...

ونزوئلا آمریكا را به زانو در اورد

عکس خبري -ونزوئلا  آمريکا را به زانو در اورد

اقتصاد ونزوئلا كه تا چند وقت پیش به علت تحریم های آمریكا با مشكلات بیشماری رو به رو بود با همكاری ایران و روسیه توانست بر مشكلات فائق آید و به واسطه ی فروش نفت خود به كشورهای شرق آسیا از فروپاشی اقتصاد خود جلوگیری كند. ضمن آنكه خدمات مهندسی ایران در زمینه ی احیای پالایشگاه های ونزوئلا باعث شد تا این كشور بتواند جلوی فروپاشی صنعت نفت خود را بگیردوبه جهانیان ثابت كند كه مقاومت تنها راه پیروزی بر ظالمان است

مدنی- ونزوئلا یکی دیگر از کشورهایی است که همچون جمهوری اسلامی ایران قربانی سیاست های تحریمی و جنگ اقتصادی آمریکا شده است این کشور اما تسلیم زورگویی های آمریکا نشده و راه مقاومت و ایستادگی را در پیش گرفته است. در همین راستا در زمانی که رئیس‌جمهور ونزوئلا به دیدار مقام معظم رهبری رفتند ایشان فرمودند: " تجربه موفقیت آمیز دو کشور نشان داد تنها راه مقابله با این فشار‌ها مقاومت و ایستادگی است"
سید ابراهیم رئیسی هم در آئین تحویا نفتکش به ونزوئلا گفت: ساخت و تحویل این نفتکش که مورد تایید گروه فنی و مهندسی ونزوئلا نیز قرار گرفته است، علاوه بر اینکه به دولت ونزوئلا در دستیابی به هدف استقلال در حمل و نقل دریایی کمک خواهد کرد، یک بار دیگر نشان می‌دهد که اراده و اتحاد ملت‌ها و دولت‌های مبارز و انقلابی بسیار قوی‌تر و کارآمدتر از تحریم آمریکایی‌ها است.
کشور ایران و ونزوئلا علی رقم تفاوت های بیشمار فرهنگی،جمعیتی، دینی و... راهبرد مقاومت را انتخاب کردند و به سبب تحریم های ظالمانه ی آمریکا و به دنبال یافتن راهی برای دور زدن این تحریم ها به یکدیگر نردیک شده و همکاری دو جانبه ای را آغاز کرده اند. تحریم های ظالمانه ی آمریکا در واقع پرداخت هزینه ای است که این دو کشور برای استقلال سیاسی و راهبرد مقاومت و ایستادگی می‌پردازند
رئیس‌جمهور ونزوئلا سفری دو روزه به ایران داشته و سند ۲۰ ساله همکاری با ایران را امضا کرده است، تا به امروز دو نفت‌کش ایرانی به نام‌های فارست و فورچون که ساخت دست جوانان کشورمان است به منطقه اقتصادی ونزوئلا وارد شده‌اند.
نیکولاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا در پی ورود دومین نفت‌کش ایرانی حامل سوخت ایران به کشورش در پیامی‌توییتری درباره این کشتی نوشت: فورچون روز دوشنبه 25 مه [5خرداد] به نماد آزادی و شجاعت دو ملت ونزوئلا و ایران تبدیل شد.
اما برخی از رسانه ها بیگانه و سرسپردگان آنان در داخل کشور ادعا می کنند که که این دو نفتکش صرفا در ایران مونتاژ شده‌اند. احسان موحدیان مشاور مدیرعامل شرکت صدرا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ می‌گوید: ساخت این نفتکش بزرگ به صورت مونتاژکاری نبوده و تمامی مراحل ساخت در کارخانه کشتی سازی جزیره صدرا بوشهر انجام شده است.
موحدیان گفت: البته بخشی از تجهیزات از برند‌های معتبر خارجی استفاده شده است. البته ۸۰ درصد از تجهیزات و سازه‌های مورد نیاز این نفتکش از تولیدات داخل تامین و بقیه تجهیزات از برند‌های معتبر خارجی استفاده شده است.
اقتصاد ونزوئلا که تا چند وقت پیش به علت تحریم های آمریکا با مشکلات بیشماری رو به رو بود با همکاری ایران و روسیه توانست بر مشکلات فائق آید و به واسطه ی فروش نفت خود به کشورهای شرق آسیا از فروپاشی اقتصاد خود جلوگیری کند. ضمن آنکه خدمات مهندسی ایران در زمینه ی احیای پالایشگاه های ونزوئلا باعث شد تا این کشور بتواند جلوی فروپاشی صنعت نفت خود را بگیردوبه جهانیان ثابت کند که مقاومت تنها راه پیروزی بر ظالمان است
همانگونه که رهبر انقلاب در دیدار خود با رئیس جمهور ونزوئلا یاداور شد "تن‌ها راه علاج در مقابل فشارها، ایستادگی و مقاومت است"
مادورو در همین دیدار در واکنش به بیانات رهبر انقلاب اعلام کرد: "ایران و ونزوئلا دنیای جدیدی را بدون هژمونی امریکا می‌سازند"
راز هجمه‌ها به گسترش روابط بین ایران و کشور‌هایی، چون ونزوئلا از سوی ارتش رسانه‌ای متعلق به نظام سلطه در همین حقیقت نهفته است که محور مقاومت رو به گسترش و نظام سلطه در حال افول است...

۱۴۰۱/۳/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...