نسخه چاپی

زمان اجرای سراسری طرح توزیع هوشمند نان

عکس خبري -زمان اجراي سراسري طرح توزيع هوشمند نان

معاون وزیر جهاد كشاورزی گفت: پیش‌بینی می‌شود حداكثر تا یك ماه دیگر یعنی تا پایان تیرماه این طرح در كل كشور به مرحله اجرا درآید.

به گزارش نما، «محمد قربانی» معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: زمان اجرای سراسری طرح فروش نان با دستگاه‌های هوشمند هنوز مشخص نشده است اما پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا یک ماه دیگر یعنی تا پایان تیرماه در کل کشور به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: با توجه به اینکه سرعت نصب دستگاه‌های کارتخوان در استان‌های زنجان، گلستان، فارس و قزوین افزایش یافته و اکنون نیز به تهران رسیده، نشان می‌دهد خطاهای این طرح مشخص و رفع شده است.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اکنون شاهد این اتفاق هستیم که آرد از نانوایی‌های دولتی خارج و به نانوایی‌های آزادپز برده و این محصول خارج از شبکه عرضه می‌شود.

آرد یارانه‌ای به جای قاچاق به خارج کشور در داخل کشور معامله می‌شود

وی تصریح کرد: در گذشته با توجه به اینکه قیمت آرد همه جای کشور تقریباً یکسان بود این محصول به خارج از کشور قاچاق می‌شد اما اکنون به جای خروج از کشور در داخل کشور و بین واحدهای یارانه‌ای و آزاد خرید و فروش می‌شود.

قربانی با بیان اینکه دولت برای اینکه بتواند از خروج آرد خارج از شبکه جلوگیری کند باید هرچه زودتر این طرح را به مرحله اجرایی برساند، اظهار داشت: 83 هزار دستگاه کارت‌خوان هوشمند برای اجرای این طرح در کشور نیاز است که به نظر می‌رسد با تأمین این دستگاه‌ها این طرح ملی عملیاتی شود.

وی گفت: در حال حاضر در برخی استان‌ها گزارش داریم که برای خرید نان صف تشکیل شده است یا برخی از نانوایی‌ها به بهانه اینکه آردشان تمام شده فعالیت خود را تعطیل کرده‌اند اما در سیستم جدید عرضه نان سنتی، کنترل‌های هوشمندی وجود دارد.
منبع: تسنیم

۱۴۰۱/۳/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...