نسخه چاپی

طرح اعتباری خرید پوشاك بهار ۱۴۰۲ عملیاتی می‌شود

طرح اعتباري خريد پوشاک بهار ???? عملياتي مي‌شود

عضو كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور از عملیاتی شدن طرح كارت اعتباری خرید پوشاك برای حمایت از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان پوشاك، در بهار سال آینده خبر داد.

به گزارش نما، محسن گرجی عضو کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از عملیاتی شدن طرح کارت اعتباری خرید پوشاک برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پوشاک، در بهار سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت رکود در صنعت پوشاک در نیمه دوم امسال و همچنین کاهش قدرت خرید مردم، تحریک تقاضا در بازار یکی از اولویت‌های این وزارتخانه برای حمایت از ذی‌نفعان در این حوزه بود و بر همین مبنا طرح اعطای کارت اعتباری خرید پوشاک در نظر گرفته شد.

  

وی افزود: در این راستا، جلساتی با تولیدکنندگان و فعالان صنعت پوشاک و همچنین مسئولان بانک ملی، به عنوان بانک عامل در اجرای این طرح، برگزار و مقرر شد قراردادهایی بین بخش خصوصی و بانک ملی با رعایت ملاحظات نظام بانکی برای عملیاتی شدن این طرح منعقد شود.

  

مدیرکل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صمت گفت: در جلسات مشترکی که تاکنون درباره این موضوع برگزار شده، ۲ نسخه قرارداد برای این طرح آماده و بازنگری شده است و منتظر پاسخ بانک مرکزی برای تأیید آن‌ها و اجرای این طرح هستیم. مزیت این طرح تأمین اعتبار زنجیره‌ای آن است، به گونه‌ای این اعتبار از ابتدای زنجیره که خرید پوشاک است آغاز می‌شود و تا انتهای زنجیره شامل پارچه و نخ و … جریان می‌یابد.

  

گرجی با اشاره به زمان بندی اجرای این طرح گفت: برنامه وزارت صمت برای آغاز اجرای این طرح، همزمان با بازار شب عید بود، اما ملاحظاتی از سمت بانک مرکزی وجود داشت که باید رعایت می‌شد و امیدواریم این طرح را حداقل در فصل اول سال آینده عملیاتی کنیم.

                    

                       منبع: مهر

                

۱۴۰۱/۱۲/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...