نسخه چاپی

اختصاصی نما

پشت پرده شرط گذاری اصلاح طلبان برای انتخابات

پشت پرده شرط گذاري اصلاح طلبان براي انتخابات

به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی می‌خواهند به گونه‌ای بازی كنند كه اگر در انتخابات شكست خوردند آن را به گردن حاكمیت بی اندازند.

حسن مجتبایی- به گزارش نما ، علی صوفی برای شرکت اصلاح طلبان در انتخابات شرط گذاشت و گفت: " آقای خاتمی اخیراً بیانیه‌ای ۱۵ بندی داد و صریح خطوط قرمز جریان اصلاحات برای حضور در رقابت سیاسی پیش رو را تشریح کرد، چون اصلاح‌طلبان نمی‌توانند بدون خط قرمز در انتخابات اسفندماه شرکت کنند.... اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ تا سال ۹۶ بدون قید و شرط در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری حاضر شدند و سعی کردند اگر کاندیدا ندارند سراغ حمایت از کاندیدا‌های ترجیحی بروند، اما الان وضع فرق می‌کند و جریان اصلاحات با قید و شرط در میدان انتخابات حاضر می‌شود.... اگر خطوط قرمز جریان اصلاحات رعایت و موانع برای حضور کاندیدا‌های حداکثری این جریان برطرف شود، این جریان سیاسی وارد عرصه رقابت خواهد شد، در غیر این صورت وارد نخواهند شد."

علی صوفی  به گونه ای از حضور بی قید و شرط اصلاح طلبان در انتخابات سال های گذشته سخن می گوید که گویی اصلاح طلبان لطف می‌کنند که در انتخابات مشارکت دارند و اگر نیایند ، نظام ضرر می‌کند! ولی به این سوال‌ پاسخ نمی‌دهد که دولت 8ساله ی روحانی که همه اصلاح‌طلبان حامی آن بودند و همچنین فراکسیون امید مجلس که بخش عمده‌ای از مجلس سابق را شامل می‌شد،‌ دقیقا چه دستاوردی برای کشور به ارمغان آوردند؟ جز این است که عملکرد این جریان باعث قهر کردن بخشی از مردم با صندوق رأی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شد؟

واقعیت این است که اصلاح طلبان عملکرد دولت رئیسی را مثبت ارزیابی می‌کند، اگرچه علناً آن را بیان نمی کنند؛ بنابراین امیدی به شکست دادن رقیب در انتخابات آتی ندارند و از همین رو، موضوع شرط گذاری برای شرکت در انتخابات را  پیش کشیده اند.

آنها دلایل شرط گذاری خود برای شرکت در انتخابات را متوجه شورای نگهبان و کل حاکمیت می‌دانند تا افکارعمومی را با خود همراه کرده و بتوانند «فشار از پایین» را عملی کنند.

به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی  می‌خواهند به گونه‌ای بازی کنند که اگر در انتخابات شکست خوردند آن را به گردن حاکمیت بی اندازند. این در حالی است که این جریان با همین روال انتخابات بار‌ها به مجلس و دولت راه پیدا کرده است.

البته این اولین بار نیست که اصلاح طلبان برای توجیه شکست های خود دست به تخریب انتخابات می زنند دروغ تقلب، تحریم به دلیل احتمال شکست و اتهام مهندسی انتخابات بعد از شکست همه راه‌هایی است که اصلاح‌طلبان پیموده‌اند تا شکست در انتخابات را توجیه کنند. حالا هم شلوغ کاری‌ این جریان در راستای شرط و شروط گذاری برای شرکت در انتخابات  همین موضوع را به ذهن متبادر می کند


۱۴۰۲/۱/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...