نسخه چاپی

نماینده مردم نطنز و قمصر در گفتگو با نما:

بانك مركزی بر ارزهای ارائه شده نظارت و شفاف سازی كند/كشورهای همسایه فرصت خوب صادراتی

بانك مركزي بر ارزهاي ارائه شده نظارت و شفاف سازي كند/كشورهاي همسايه فرصت خوبي صادراتي

رحمت الله فیروزی پور بادی گفت: همچنین یكی از وظایف اصلی بانك مركزی، حفظ ارزش پول ملی است، بانك مركزی وظیفه دارد كه با درك صحیح از شرایط كشور، در جهت حفظ ارزش پول ملی تلاش كند و از سرمایه گذاران و تولید كنندگان داخلی حمایت كند، مشكلی كه در این میان وجود دارد این است كه معلوم نیست كه بیشتر ارزهایی كه بانك مركزی ارائه كرده است در چه زمینه ای مصرف شده اند.

رحمت الله فیروزی پور بادی نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با نما ، در خصوص راهکار های افزایش ارزش پول ملی، گفت: یکی از دلایل اصلی کاهش ارزش پول ملی، تورم است که نرخ تورم تأثیر مستقیمی در افزایش و یا کاهش ارزش پول ملی دارد.

وی بیان کرد: تورم یکی از مشکلات اساسی کشور است که در نام گذاری سال ۱۴۰۲ نیز، حضرت آقا به این موضوع مهم اشاره کردند، باید در راستای کاهش نرخ تورم دولتمردان به عنوان متصدیان اجرایی اداره امور کشور، با یک نگاه جامع و عالمانه به این موضوع بپردازند و در حل این مشکل بکوشند.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از فعالیت هایی که دولت می تواند درجهت مهار تورم انجام بدهد این است که دولت صدور مجوز برای تولید را تسهیل کند و در جهت حمایت از تولیدکنندگان موانع تولید داخلی را از میان بردارد، رشد تولید نه تنها باعث مهار تورم میشود بلکه در افزایش ارزش پول ملی نیز تاثیر گذار خواهد بود و به همین خاطر همه دستگاه های دولتی باید درجهت رشد تولید تلاش کنند.

فیروزی بیان کرد: وقتی ما در کشور، تولید خوبی داشته باشیم در نتیجه آن می توانیم صادرات خوبی هم داشته باشیم، کشور ایران در همسایگی خود با کشورهای دیگر، شرایط مناسبی را برای صادرات محصولات خود، به این کشورها دارد، کشور ما باید متناسب با نیازهای کشورهای همجوار، برنامه ریزی مناسبی داشته باشد و تولیدات را به حدی برساند که نه تنها نیاز داخلی را برطرف کنیم بلکه بتوانیم مازاد این تولیدات را در جهت صادرات و افزایش ارزش پول ملی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از وظایف اصلی بانک مرکزی، حفظ ارزش پول ملی است، بانک مرکزی وظیفه دارد که با درک صحیح از شرایط کشور، در جهت حفظ ارزش پول ملی تلاش کند و از سرمایه گذاران و تولید کنندگان داخلی حمایت کند، مشکلی که در این میان وجود دارد این است که معلوم نیست که بیشتر ارزهایی که بانک مرکزی ارائه کرده است در چه زمینه ای مصرف شده اند که در این راستا، نظارت بانک مرکزی بر ارز های ارائه شده، یک امر لازم و ضروری است.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی، در انتها بیان کرد: در حال حاضر ما نمی دانیم که در بانک مرکزی، دقیقاً چه اتفاقاتی صورت میگیرد، باید در این راستا بانک مرکزی یک شفاف سازی صورت بدهد و ابهامات را برطرف کند.

۱۴۰۲/۲/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: