نسخه چاپی

نماینده مردم شیراز در گفتگو با نما: دولت درخصوص كاهش قیمت مواد خوراكی موفق نبوده است/ تلاش دولت و مجلس برای كاهش مالیات بر تولید

نماينده مردم شيراز:دولت درخصوص کاهش قيمت مواد خوراکي موفق نبوده است/ تلاش دولت و مجلس براي کاهش ماليات بر توليد

علیرضا پاك فطرت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت رشد تولید، بیان كرد: در بحث مالیات ها نیز تلاش دولت و مجلس بر این بوده است كه مالیات بر تولید را كاهش دهند تا به تولیدكنندگان داخلی، فشار اقتصادی كمتری وارد شود.

علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت مهار تورم و رشد تولید در کشور، گفت: تلاش مجلس شورای اسلامی، بر این است که با تصویب قوانین مختلف به رشد تولید کمک کند.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس در جهت کاهش تورم تلاش می کنند، افزود: در بحث مهار تورم نیز اقداماتی صورت گرفته است و تا حدودی، تورم متوقف شده است اما درخصوص کاهش قیمت مواد خوراکی، عملکرد دولت تاکنون خیلی موفق نبوده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در ادامه بیان کرد: دولت تلاش کرده است تا تورم در حوزه خورو، ارز، مسکن و سکه را درحال حاضر مهار کند، چراکه کنترل قیمت در این چهار حوزه، تاثیر بسزایی در مهار تورم خواهد داشت.

پاک فطرت افزود: اما در بحث کنترل بازار در حوزه اقلام مصرفی مورد نیاز روزانه مردم، دولت باید نظارت بیشتری داشته باشد چراکه ما درحال حاضر شاهد آن هستیم که یک کالای خوراکی در سطح شهر، ممکن است چندین قیمت را به خود اختصاص دهد که باید نظارت بیشتری در این حوزه صورت گیرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت رشد تولید، بیان کرد: در بحث مالیات ها نیز تلاش دولت و مجلس بر این بوده است که مالیات بر تولید را کاهش دهند تا به تولیدکنندگان داخلی، فشار اقتصادی کمتری وارد شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در کنار اقداماتی که در جهت رشد تولید، صورت گرفته است، باید یکسری اقدامات دیگر، در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی صورت گیرد، برای مثال باید مقدار دستمزدها را برای نیروهای فنی که شامل نیروهای کارگری و مهندسی می‌شود را بیشتر کنیم تا عرصه تولید داخلی، از این نیروهای پر اهمیت بی‌بهره نماند.

پاک فطرت در انتها بیان کرد: ما باید سعی کنیم که فرهنگ کار و تلاش را در بین افراد جامعه رواج دهیم تا نیروهای جوان و نیروهای متخصص بیشتری در تولید داخلی فعالیت و همکاری کنند و داوطلبان این حوزه، افزایش پیدا کنند.

انتهای پیام۱۴۰۲/۵/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...