نسخه چاپی

نما بررسی كرد؛ پدر خوانده رژیم صهونیستی چه زمانی حاضر به عذرخواهی می‌شود؟

نما بررسي کرد؛ پدر خوانده رژيم صهونيستي چه زماني حاضر به عذرخواهي مي‌شود؟

پدرخوانده صهونیست ها از تاریخ عبرت بگیرد و حاضر شود از خطای بزرگی كه در تاسیس رژیم جعلی اسرائیل انجام داد عذرخواهی كند و به جای حمایت های ویژه از صهونیست ها در صدد جبران برآید!

به گزارش نما دولت انگلیس از آغاز عملیات طوفان الاقصی ضمن محکوم کردن نیروهای مقاومت، با رژیم صهیونیستی اعلام همبستگی کرده است. در همین پیوند «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس راهی فلسطین اشغالی شد تا در دیدار با مقام‌های صهیونیستی، مواضع لندن را تشریح و از آنچه حق تل‌آویو برای دفاع از خود نامید، حمایت کند!

براین اساس برآن شدیم در این گزارش نگاه مختصر به تاریخ حمایت انگلیس از رژیم صهیونیستی و تشکیل این رژیم جعلی زیر چتر حمایت این دولت بپردزایم.

از سال ۱۵۱۷ میلادی و در زمان حاکمیت سلطان سلیم اول، امپراتوری عثمانی به مدت ۴۰۰ سال بر فلسطین حکومت داشت. پس از فروپاشی این امپراتوری در طی جنگ جهانی اول، بریتانیا قیمومیت این اراضی را دست گرفت.۲ نوامبر ۱۹۱۷ میلادی، نامه‌ای بالفوراز سوی «آرتور جیمز بالفور»، وزیر خارجه وقت بریتانیا، خطاب به والتر روتشیلد، سیاست‌مدار یهودی‌تبارمنتشر شد. در این نامه انگلستان متعهد شد به یهودیان برای ایجاد وطن قومی یهود کمک کند. ۷ ماه پس از نامه بالفور انگلیس و طبق یک نقشه هماهنگ ،فلسطین را از دست حکومت عثمانی درآورد و از سال ۱۹۲۲ میلادی فلسطین تحت قیمومیت بریتانیا درآمد.

سرانجام در سال ۱۹۴۸ میلادی چند ساعت پیش از پایان قیمومیت‌ بریتانیا بر فلسطین، تشکیل دولت صهیونیستی در این سرزمین اعلام شد. فلسطینی‌ها مالک بیش از ۹۷ درصد اراضی فلسطین بودند و صهیونیست‌ها با اقدام نظامی علیه فلسطینیان بی‌دفاع، اراضی آنان را تصرف کردند و در فلسطین دولت صهیونیستی تشکیل شد.

از سال ۱۹۴۸ به بعد رژیم صهیونیستی بیش از ۸۵ درصد از خاک فلسطین تاریخی را به کنترل خود در آورد که ثمره اشغال‌گری‌ها و بذل و بخشش‌های سازمان ملل به آن‌هاست.

رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ نزدیک ۵۰ هزار منزل مسکونی را در سرزمین‌های فلسطینی به طور کلی و ۱۰۰ هزار مسکن دیگر را به طور جزئی تخریب کرد. بیش از ۱۱۰ هزار فلسطینی در یک دهه گذشته در مناطق مختلف فلسطین اشغالی آواره شدند و تعداد شهدای فلسطینی از سال ۱۹۴۸ در داخل و خارج فلسطین به یکصد هزار نفر می‌رسد. اکنون که جبهه مقاومت با عملیات سنگین «طوفان الاقصی» رژیم اشغالگر قدس را در کُما برده است و این هجمه سنگین به قدری برای آنها سنگین تمام شد که مجبور به یورش وحشیانه به سمت مردم مظلوم غزه شده اند، باید پدرخوانده صهونیست ها از تاریخ عبرت بگیرد و حاضر شود از خطای بزرگی که در تاسیس رژیم جعلی اسرائیل انجام داد عذرخواهی کند و به جای حمایت های ویژه از صهونیست ها در صدد جبران برآید!

این تازه آغاز ماجرا است و طوفان های سنگین پیش روی اسرائیل قرار دارد چرا که دیگر دوران«بزن و در رو » تمام شده است، بنابراین انگلیس باید دیگر از نقش پدرخوانده صهونیست ها خارج شود و بپذیرد جبهه مقاومت بازوی تاثیرگذار در منطقه محسوب می شود و سیاست های آنها در منطقه به راحتی روی میز قرار نمی‌گیرد.

۱۴۰۲/۷/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...