نسخه چاپی

اظهارات وقیحانه معاون شهردار قدس اشغالی

اظهارات وقيحانه معاون شهردار قدس اشغالي

معاون شهردار قدس اشغالی مردم فلسطین را «مورچه» خواند و خواستار زنده به گور كردن اسرای فلسطینی شد.

به گزارش نما و به نقل از فارس، «آرییه کینگ» معاون شهردار قدس اشغالی در پیامی از مقامات تل‌آویو خواست اسرای فلسطینی را زنده به گور کنند.

  

آرییه کینگ که روز جمعه این پیام را در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر کرد، اسرای فلسطینی را «نازی» خواند و گفت زنده به گور کردن آن‌ها تنها راه رفتار با آن‌هاست، زیرا «آن‌ها تنها گروهی مورچه هستند».

  

البته این اظهارات اولین بار نیست که از سوی مقامات اسرائیلی مطرح می‌شود. پیشتر، «یو آو گالانت» وزیر جنگ اسرائیل نیز فلسطینیان را به حیوان تشبیه کرده بود و گفته بود ارتش اسرائیل «با حیواناتی انسان‌نما می‌جنگد!»

  

«عمیحای الیاهو» وزیر میراث کابینه رژیم صهیونیستی نیز پیش از این در اظهاراتی جنجالی یکی از گزینه‌های پیش‌روی تل‌آویو برای مقابله با فلسطینیان را «انداختن بمب هسته‌ای» روی غزه اعلام کرده بود.

  

شبکه «الجزیره» می‌گوید پیام نژادپرستانه آرییه کینگ با واکنش شدید کاربران فضای مجازی مواجه شده است و یکی از کاربران در پاسخ به این پیام به او گفته به خاطر این اظهارات در دیوان بین‌المللی کیفری مورد بازخواست قرار خواهد گرفت؛ اما معاون شهردار قدس ضمن تمسخر این پیام می‌نویسد که چرا باید برای کشتار نازی‌ها مورد بازخواست قرار گیرد.

  

این پیام بعد از آن منتشر شده است که رسانه‌های اسرائیلی، روز پنجشنبه هفته گذشته، تصاویری منتشر کردند که نشان می‌داد ارتش رژیم اسرائیل ده‌ها غیرنظامی فلسطینی را از مراکز اسکان آوارگان در شمال نوار غزه به بهانه ارتباط با حماس دستگیر کرده‌ و آن‌ها را مجبور کرده‌ است برهنه شوند.

  

در برخی از این تصاویر، اسرای فلسطینی در زمینی شنی مقابل یک گودال بزرگ در اطراف غزه به تصویر کشیده شده بودند که این مسئله باعث شد برخی منابع از احتمال اعدام گروهی غیرنظامیان و دفن آن‌ها در این گودال ابراز نگرانی کنند.

  

شمار دیگری از این اسرا توسط خودروهای نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به محلی ناشناس برده شدند و تاکنون هیچ اطلاعی درباره سرنوشت آن‌ها در دست نیست.

۱۴۰۲/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...