نسخه چاپی

خبر سخنگوی انجمن تایر از كاهش قیمت ها

خبر سخنگوي انجمن تايراز کاهش قيمت ها

سخنگوی انجمن تایر ضمن اشاره به توقف موقتی فروش اینترنتی لاستیك به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم، گفت: قیمت و تقاضای لاستیك نسبت به دو ماه پیش كاهش یافته و صفی برای خرید تشكیل نشده است.

به گزارش نما ، مهر نوشت: مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در مورد نحوه فروش لاستیک، اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل مشکلاتی که در فروش اینترنتی لاستیک وجود داشت، متقاضیان برای خرید این محصول باید با حضور در نمایندگی‌های فروش نسبت به خرید اقدام کنند.

توقف موقتی فروش اینترنتی لاستیک به دلیل مشکلات جا به جایی پول

وی در مورد مشکلات فروش اینترنتی لاستیک گفت: مشکل اصلی در مورد نحوه جا به جایی پول بود که پولِ پرداخت شده توسط خریدار با چه سازوکاری باید به دست فروشنده و در ادامه به دست تولیدکننده برسد؛ در حالت طبیعی وقتی توزیع کننده تایر می‌فروشد، پول دریافتی را به تولیدکننده تحویل می‌دهد تا تولیدکننده با این پول نسبت به خرید مواد اولیه و باقی مایحتاج خود اقدام کند. با این حال پلتفرم اینترنتی که عامل فروش خرده فروشان نیز است در مورد جا به جایی پول با مشکل مواجه شد و اصناف نتوانستند با این پلتفرم کار کنند.

تنها تصریح کرد: اینکه خرده فروش دو حلقه لاستیک بفروشد و پول دو حلقه را به تولیدکننده بدهد کار تولید را با مشکل مواجه می‌کرد. نظام تولید با این شیوه نمی‌تواند کار کند.

وی افزود: از سویی دیگر خرده فروش هم پول تایر را داده و بعد از فروش می‌خواهد پول خود را مدیریت کند اما امکانات و زیرساخت‌های لازم در پلتفرم اینترنتی فراهم نبود. بنابراین فروش اینترنتی لاستیک به صورت موقت متوقف شد تا این مشکلات برطرف و زیرساخت‌ها تأمین شود تا سامانه به لحاظ مالی هم پاسخگو باشد. بر این اساس در حال حاضر نمایندگی‌های فروش با اخذ مدارک و احراز هویت متقاضیان، تایر را به صورت حضوری می‌فروشند.

کاهش تقاضا و قیمت لاستیک

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در مورد برخی از خبرها مبنی بر تشکیل صف برای خرید لاستیک هم گفت: تا جایی که خبر داریم در بازار میزان تقاضا و فروش لاستیک کاهش یافته و صفی تشکیل نشده، حتی قیمت نیز نسبت به دو ماه پیش با کاهش مواجه شده است.

وی درباره لغو محدودیت‌های فروش لاستیک از اول دی ماه تصریح کرد: این موضوع توسط اتاق اصناف ایران اعلام شده و ما اصلاً نمی‌دانیم جریان چیست و دقیقاً قرار است چه اتفاقی بیفتد؛ اتاق اصناف باید توضیح دهد که دقیقاً منظورشان از لغو محدودیت عرضه چیست.

۱۴۰۲/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: