نسخه چاپی

دبیركل حزب موتلفه اسلامی:

انتخاب رئیس مجلس بر عهده نمایندگان هر دوره است نه افراد بیرون

انتخاب رئيس مجلس بر عهده نمايندگان هر دوره است نه افراد بيرون

اجلاس حزب موتلفه با حضور اعضای شورای مركزی و منتخبین دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش نما ،  اجلاس حزب موتلفه با حضور اعضای شورای مرکزی و منتخبین دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی با عنوان «اولویت‌های مجلس تحول و تکامل» امروز (۲ اردیبهشت ماه )برگزار شد


برنا نوشت: در ابتدای این اجلاس حمیدرضا ترقی از اعضای شورای مرکزی این حزب با اشاره به اظهارات رهبر انقلاب درباره انتخاب مجلس، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که ملت ایران  نه مجلس دولتی می‌خواهد و نه مجلس ضد دولتی، مجلسی می‌خواهد که تکالیف خود را بداند، مجلسی که درد مردم و کشور را بشناسد و در صدد رفع آن دردها باشد.


اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه طی سخنانی اظهار کرد: موتلفه در عرصه انتخابات همواره حضور پررنگ داشته و دارد و دور دوم را نیز به طور جدی دنبال می‌کند، سعی ما این است که افراد اصلح را وارد مجلس آینده کنیم.


وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در سایه رهبری ولی امر به وظایفامان عمل کنیم. حزب موتلفه اسلامی تنها حزبی است که با نظر امام در اردیبهشت ۴۲ شکل گرفته است. بالای ۶۰ سال انجام وظیفه کردیم و یاران امام در ابعاد فرهنگی، سیاسی و جهاد مسلحانه مبارزه کردند و حضور داشتند. بعد از تشکیل نظام جمهوری اسلامی حزب موتلفه در انجام وظیفه خطیر انتخابات داشته و در انتخابات مجلس دوازدهم حضور داشتیم


بادامچیان با بیان اینکه « موتلفه وارد دعوای جناحی و باندی نشد»، مطرح کرد: انتخابات مجلس خبرگان انتخابات بزرگی بود و دشمنان در تخریب و مزاحمت بودند که ترتیب انتخاب شورای محترم خبرگان به بهترین نحو انجام شد و در وحدت شیعه و سنی وحدت خوبی انجام شد و در استان سیستان و بلوچستان دو خبره اهل سنت داشتیم


دبیرکل حزب مؤتلفه افزود: در مجلس دوازدهم، ما تلاشمان تشکیل فراکسیون مؤتلفه اسلامی است، که در دوره‌های پیش از این نیز آن را تشکیل داده بودیم.


وی بیان کرد: اولین پیشنهاد ما به نمایندگان آینده این است که تکالیف بودجه‌ای را از کل دریافت‌ها و ردیف‌های بودجه‌ای جدا کنیم. تکالیف بودجه‌ای را در طول سال نیز می‌شود انجام داد، اما اصلاح ردیف‌های بودجه‌ای و کل دریافت‌ها، مقدمهٔ اصلاح نظام مالیاتی کل کشور است.


بادامچیان بیان داشت: انتخاب رئیس مجلس بر عهده نمایندگان هر دوره است که نمایندگان این دوره در ۷ خرداد تعیین می کنند رئیس مجلس چه کسی باشد. بنابراین از بیرون کسی برای انتخاب رئیس، هئیت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها تصمیم نمی‌گیرد.


دبیرکل حزب موتلفه به رویکرد تحول و تکامل از سوی حزب موتلفه اشاره و اظهار کرد: حزب موتلفه بر پایه مردمی بودن و تکلیف مداری، همه توان خود را در جهت تکامل و تحول در گام دوم انقلاب اسلامی، در جهت آسایش کامل و رفاه مردم بکار می گیرد، تا مشکلات اقتصادی و فرهنگی و سیاسی رفع شود.

۱۴۰۳/۲/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...