نسخه چاپی

جنبش دانشجویی در آمریكا و اروپا یك پرده‌برداری جدید از جنبش 99 درصدی مردم

جنبش دانشجويي در آمريكا و اروپا يك پرده‌برداري جديد از جنبش 99 درصدي مردم

جنبش دانشجویی در آمریكا و اروپا یك پرده‌برداری جدید از جنبش 99 درصدی مردم است. این جنبش حكایت از ورود غرب به بحران‌های تودرتوی سیاسی و اجتماعی دارد.

محمدکاظم انبارلویی- به گزارش نما ،  بيش از 200 دانشگاه آمريكا در يك خيزش ضدفاشيستي جنايات اسرائيل را در سرزمين‌هاي اشغالي محكوم كردند. يك استاد دانشگاه درحالي‌كه مي‌گفت من يك پروفسور هستم مورد ضرب و شتم گارد دانشگاه قرار گرفت. یازده روز است دانشجویان در دانشگاه‌ها زیر چادر تحصن زندگی می‌کنند، هزاران تن بازداشت و صدها تن مجروح شده‌اند.در اروپا به‌ويژه در فرانسه همين بساط برقرار است. واقعا در دانشگاه‌هاي غرب چه مي‌گذرد؟

1- مدتي است دانشگاه‌ها در آمريكا و اروپا ملتهب است. اين التهاب در مراكز آموزش عالي استثنا ندارد.حرف دانشجويان اين است كه ماشين جنگي صهيونيست‌ها را در غزه و كرانه باختري متوقف كنيد. جنايت عليه بشريت، قتل‌عام كودكان و زنان بس است. وجدان بشريت، نسل‌كشي و قتل‌عام را در هزاره سوم تاب نمي‌آورد.مقامات سياسي آمريكا و اروپا مي‌گويند، اين يك پديده «يهودي‌ستيزي» است. لذا فرمان حکومت‌نظامی و حمله به دانشگاه را صادر كردند.2- اين روزها دانشگاه‌هاي آمريكا و اروپا به‌صورت پادگان اداره مي‌شود. گارد وارد دانشگاه شده است. اما دانشجويان تحصن در محوطه را ترك نمي‌كنند، درگيري تا داخل كلاس‌ها هم پيش رفته، اساتيد و دانشجويان پاي زندان و كتك هم ايستاده‌اند.

حراست و سرويس‌هاي امنيت داخلي، همراه نيروهاي گارد شده‌اند، شوك الكتريكي و باتوم حرف اول را در پادگان دانشگاه‌ها مي‌زند، اما حرف آخر را دانشجويان مي‌زنند آن‌ها فرياد مي‌زنند ما از جنايات غرب در فلسطين اشغالي بيزاريم. ما کشتارجمعی و قتل‌عام بي‌گناهان را نمي‌توانيم در غزه و كرانه باختري بپذيريم.3- خيزش جنبش دانشجويي در دانشگاه‌هاي غرب يك پديده پاك انساني است. دانشگاه‌هايي كه عمدتا توسط بودجه صهيونيست‌ها اداره می‌شود اما برخلاف اراده آن‌ها دانشجويان به‌ويژه رؤسا و اساتيد به صحنه سياسي آمده‌اند و برخلاف سياست‌هاي اعلامي عمل مي‌كنند.دانشجويان در تحصن‌ها فرياد مي‌زنند پس آزادي انديشه، آزادي بيان و گردش آزاد اطلاعات كه در دروس خود آموزش مي‌داديد چه شد؟ ارزش‌هاي ليبرالي در دانشگاه كه تبليغ و ترويج مي‌كنيد چه جايگاهي دارد؟! چرا بر قامت يهوديت لباس صهيونيسم و فاشيسم پوشانده‌ايد؟

اين‌ها سؤالاتي است كه در دانشگاه‌هاي غرب مطرح است و پاسخي جز باتوم و بازداشت همراه با ضرب‌وجرح ندارد!4- دانشگاه كلمبيا يكي از كانون‌هاي شورش دانشجويان عليه مظالم صهيونيست‌ها 270 سال پيش توسط انگليسي‌ها تأسیس‌شده است. اين دانشگاه در بخش منهتن نيويورك واقع‌شده است. بر سر اين دانشگاه شعار «در روشنايي‌ات، روشنايي را خواهيم ديد» نقش بسته است. بيش از 30 هزار دانشجو با چهار هزار اعضاي هیئت‌علمی در اين دانشگاه دنبال «روشنايي» هستند. صهيونيست‌ها به شعور همه اين جماعت توهين مي‌كنند. آن‌ها مي‌گويند قتل‌عام هزاران زن و كودك در غزه و زنداني كردن هزاران تن در كرانه باختري براي مقابله با يهودي‌ستيزي است شما دانشجويان و اساتيد اشتباه مي‌كنيد، براي ظلمت و تاريكي تحصن نكنيد!اخيرا رئيس مجلس نمايندگان براي تشريح اين موضع به دانشگاه كلمبيا رفته بود كه دانشجويان او را «هو» كردند.

5- دانشگاه هاروارد، قديمي‌ترين دانشگاه آمريكاست. تأسيس آن به 380 سال پيش در ايالت ماساچوست برمي‌گردد و از برترين دانشگاه‌هاي آمريكا محسوب می‌شود. رتبه يك را در جهان به خود اختصاص داده است. البته اين دانشگاه عضو يك مجتمع دانشگاهي است كه از 8 دانشگاه معتبر جهان كه عمدتا در دانشگاه‌هاي شمال شرقي ایالات‌متحده آمريكا واقع‌شده‌اند تشکیل‌شده‌اند. هم اين دانشگاه و هم دانشگاه كلمبيا يك دانشگاه خصوصي است و عمدتا از طريق سرمايه‌داران يهودي پشتيباني مالي می‌شوند.اما هاروارد اكنون كانون بزرگ صهيونيسم‌ستيزي است و جنايات اسرائيل را در سرزمين‌هاي اشغالي برنمي‌تابد. واكنش دانشجويان و اساتيد دانشگاه نسبت به جنايات جنگي اسرائيل درخور تحسين است. آن را مي‌توان بخشي از وجدان جريحه‌دار شده بشريت در مورد قتل‌عام فلسطينيان دانست.

اما مقامات سياسي آمريكا نه‌تنها اين فهم و ادراك نخبگان خود را در محافل علمي برنمي‌تابند بلكه براي ادامه نسل‌كشي بودجه‌هاي سنگين براي روغن‌كاري ماشين جنگي رژيم صهيونيستي در كنگره به تصويب مي‌رسانند.اين دو دانشگاه طرف قرارداد پنتاگون، سيا و وزارت خارجه و محل تئوری پردازی در خصوص حاكميت سرمايه‌داري است. دانشجويان و اساتيد با خيزش ضد صهیونیستی مي‌گويند ما ديگر حاضر نيستيم نان تئوري‌هاي خود را در خون بي‌گناهان بزنيم و بخوريم. خون‌خواری بس است قدري هم به آزادي، انسانيت و شرافت آدمي فكر كنيم!6- سيزده سال پيش مقام معظم رهبري در تحليل جنبش وال‌استریت و جنبش 99 درصدي فرمودند: «امروز نظام سلطه در يك بن‌بست كامل است نتيجه آن سال‌ها بعد به نتيجه می‌رسد. حمايت از اسرائيل را همان يك درصدي‌ها می‌كنند.»(1)

و نيز فرمودند: «مردم در اجتماعات نيويورك نشان مي‌دهند كه 99 درصد مردم آمريكا علاقه‌اي ندارند كه پول و ماليات آن‌ها خرج اسرائيل شود تا اين غده سرطاني را سر پا نگه‌دارند.»(2)جنبش دانشجويي در آمريكا و اروپا يك پرده‌برداري جديد از جنبش 99 درصدي مردم است. اين جنبش حكايت از ورود غرب به بحران‌هاي تودرتوي سياسي و اجتماعي دارد.

پی‌نوشت‌ها:1و2- بيانات رهبر انقلاب در جمع مردم كرمانشاه  20/7/1390

۱۴۰۳/۲/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...