نسخه چاپی

حج برائت!

حج برائت!

جهان اسلام باید در حج امسال تصمیم بگیرد با اراده نیرومندی كه پای‌كار مبارزه با ستم ایستاده همراهی دارد یا با سكوت خود یاور ستمگران است!

محمدكاظم انبارلويي به گزارش نما ،  1بيش از 250 روز است كه رژيم صهيونيستي در قاب رسانه‌هاي جهان بي‌پروا دست به جنايات جنگي و نسل‌كشي بي‌سابقه زده است!

بيش از 250 روز است هواپيماهاي رژيم اشغالگر قدس بمب‌هايي به استعداد 2 برابر بمب اتمي كه در هيروشيما و ناكازاكي به كار رفت در محدوده سرزمين غزه فرود آورده‌اند و خانه‌هاي مردم، بيمارستان‌ها، مدارس، مساجد، كليساها و ... را به خاك وخون كشيده و ويران كرده‌اند.

بيش از 250 روز است كه چكمه‌پوشان ارتش تروريستي اسرائيل تن خسته كودكان بي‌گناه فلسطيني، مردان و زنان بي‌دفاع را به توپ و تانك و گلوله بسته‌اند و يك جنايت عريان را به نمايش گذاشته‌اند.

اين جنايات به‌قدری فجيع و عجيب است كه حتي صداي دانشجويان و اساتيد و نهاد علم در غرب را كه ماشين جنگي اسرائيل را روغن‌كاري مي‌كنند، درآورده است!

صداي برائت از جنايات جنگي و کشتارجمعی از دانشگاه‌هاي آمريكا و اروپا بلند است وجدان بشريت از اين تبهكاري‌هاي صهيونيستي و امپرياليستي به درد آمده است.

اكنون تاريخ در حال ثبت ابعاد و اطراف اين جنايت است. حافظه تاريخ معاصر اين حوادث را به‌عنوان جنايت عليه بشريت ثبت كرده است.

به تعبير مقام معظم رهبري در ديدار كارگزاران حج امسال؛ «مظلوميت مردم غزه در تاريخ مي‌ماند و راه را به بشريت نشان مي‌دهد. بازتاب بي‌سابقه و شگفت‌انگيز آن از نشانه‌هاي اين تاريخ‌سازي و شاخص سازی است

2ما در زيارت عاشورا به امام حسين مي‌گوييم ؛ اعلام برائت مي‌كنيم از كساني كه چنين جنايت و ستمي را در كربلا مرتكب شدند و بيزاري مي‌جوييم از كساني كه بناي ستم، جور و ظلم را نهادند و بيزاري مي‌جوييم از پيروان آن‌ها و ... .

ما در مكتب امام حسين (ع) و عاشورا تمرين برائت از كفر و ستم و استبداد جهاني كرده‌ايم!

ما بااین‌حال و هوا وارد مفاهيم جاودانه حج ابراهيمي مي‌شويم.

اين هشدار رهبري به مسلمانان جهان كه برائت يك ركن از حج است، دعوتي اسلامي براي برپايي يك حج ابراهيمي خالص آن‌چنان‌که قرآن و خدا فرمان داده است. براساس منطق اين هشدار ؛ «حج امسال به‌طور ويژه حج برائت است.

حج امسال بايد فراتر از هرسال حج برائت از دشمن جنايتكار و مسلمانان و حاميان باشد لذا حج امسال به‌طور ويژه حج برائت است

3امام خامنه‌اي فرمودند :« دنياي اسلامي درزمینهٔ تصمیم‌گیری مشترك خلأ بزرگي دارد

تكليف اين بلاتصميمي بايد در حج امسال مشخص شود.

مردم ايران و رهبري شجاع و جسور آن و نيز جبهه مقاومت در حمايت از مردم مظلوم فلسطين، منتظر كسي نماند و در صف اول جبهه نبرد با صهيونيسم و امپرياليسم مردانه ايستاده است. جهان اسلام بايد در حج امسال تصميم بگيرد با اراده نيرومندي كه پای‌کار مبارزه با ستم ايستاده همراهي دارد يا با سكوت خود ياور ستمگران است!

اين براي دنياي اسلام به‌ويژه محافل علمي و دانشگاهي آن ننگ است كه صداي دفاع از مظلوم از دانشگاه هاروارد و كلمبيا و ... و نيز از سوربن فرانسه حتي دانشگاه‌هاي انگليس به گوش برسد، اما صدايي از دانشگاه‌هاي مصر و عربستان و اردن ، تونس ، مراكش ، الجزاير و ... شنيده نشود!

قطعا در حج امسال از دانشجويان و اساتيد كشورهاي عربي و اسلامي در مكه حاضر خواهند شد. آن‌ها براي دفاع از حيثيت ديني و انساني خود بايد پرچم‌دار حج ابراهيمي و حج برائت باشند.

۱۴۰۳/۲/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...