نسخه چاپی

توصیه و گلایه های مراجع تقلید به دولت

توصيه و گلايه هاي مراجع تقليد به دولت

رئیس‌جمهور در دومین روز سفر خود به قم، با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌و‌گو كرد.

به گزارش نما ، رئیس‌جمهور در دومین روز سفر خود به قم، با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

آیت‌الله سبحانی: تأثیر تلاش‌های دولت در روند پیشرفت کشور
دکتر رئیسی صبح جمعه با حضور در دفتر حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی با ایشان دیدار کرد. آیت‌الله سبحانی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه و خالصانه دولت مردمی برای بهبود وضعیت کشور، سفرهای استانی دکتر رئیسی را نمود برجسته این تلاش‌ها توصیف و تصریح کرد: تلاش‌ها و سفرهای استانی دولت مردمی تأثیر جدی و قابل توجهی در تسریع روند پیشرفت کشور و از جمله تغییر ملموس وضعیت استان قم داشته است. ایشان همچنین با بیان اینکه تلاش برای تبدیل مشکلات و تهدیدها به فرصت سازندگی و آبادانی، روند ترقی و پیشرفت کشور را سرعت خواهد بخشید، خواستار توجه بیشتر به مسائلی از جمله بهبود معیشت اقشار کم‌درآمد، مهار عوامل تورم‌زا در اقتصاد کشور، تلاش برای کاهش تصادفات جاده‌ای و توجه به ملاحظات دینی در ساخت مسکن شد. دکتر رئیسی نیز در این دیدار با ارائه توضیحاتی درباره اقدامات و تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات و بهبود اداره امور کشور، تصریح کرد: آمارها و شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد، دولت در مسیر صحیح برای حل مشکلات گام برمی‌دارد و کاهش مشکلاتی نظیر بیکاری و احیای واحدهای تولیدی راکد و کاهشی شدن نرخ تورم گواه این مدعاست.

آیت‌الله نوری همدانی: هر کجا قدم می‌گذارید مردم‌ از گرانی و سختی زندگی می‌گویند

 آیت الله العظمی نوری همدانی  در دیدار رئیس جمهور، ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت فاطمه المعصومه علیها السلام و آغاز دهه کرامت، از گزارش ایشان و خدمات انجام شده که‌ در گزارش بیان شده بود تشکر نمودند و با بیان نکاتی از نهج‌البلاغه در باب خدمت به مردم فرمودند: اینکه شما شبانه روز خدمت می‌کنید و بااخلاص در حال فعالیت هستید شکی نیست اما امروز اقتصاد و معیشت مردم در سختی بسیار است و هر کجا قدم می‌گذارید مردم‌ از گرانی و سختی زندگی می‌گویند. بر این اساس باید توجه کرد که همه فعالیت ها برای رفاه مردم‌ باشد، خصوصاً فرهنگ و اقتصاد؛ باور داشته باشیم ستون دین همین مردم هستند.
معظم له پایین بودن ارزش پول ملی را یک مشکل اساسی دانسته و فرمودند: امیدوارم با تلاش شما که انصافا هم مشغول خدمت هستید و با سابقه ای که از شما سراغ دارم میدانم تلاش شما این است که این مشکلات را حل کنید و ما هم دعا می‌کنیم با همان اخلاص برای خدمت به نظام و انقلاب و مردم موفق باشید و این خدماتی که انجام شده را به مردم اطلاع رسانی کنید.
شایان ذکر است در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گزارش جامعی از عملکرد و خدمات دولت بیان نمود و اظهار امیدواری کرد ان شاءالله مشکلات باقی مانده حل خواهد شد.


آیت‌الله جوادی آملی: ضرورت توجه مضاعف به کرامت مردم
حضرت آیت‌الله جوادی آملی هم در دیدار رئیس‌جمهور، ضمن قدردانی از تلاش‌های دولت در بخش‌های مختلف، بر لزوم افزایش تولید و بهره‌برداری بهینه از ذخایر و منابع ثروت‌آفرین کشور در اداره امور جامعه و توجه مضاعف به کرامت مردم در عین رفع دغدغه‌های معیشتی آنها تأکید کرد. ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، عملیات غرورآفرین وعده صادق را موجب افتخار دانست و تصریح کرد: این اقدام همراه با عقلانیت انجام شد. دکتر رئیسی نیز در این دیدار از اقدامات دولت برای توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار و رفع فقر در عین حفظ کرامت مردم، کاهش نرخ بیکاری، افزایش تولید و کاهش فقر گزارشی ارائه کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: پرکاری جنابعالی مایه امیدواری است
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در این دیدار، سفرهای استانی و حضور رئیس‌جمهور در اجتماعات مردمی را باعث آشنایی و اطلاع دقیق از مشکلات مردم و مایه امیدواری توصیف و تصریح کرد: دولت در حوزه اقدام و عمل دستاوردهای ارزشمندی داشته، اما اطلاع‌رسانی از این خدمات و دستاوردها باید تقویت شود. ایشان با اشاره به جایگاه جهانی و مهم شهر قم، توجه بیشتر بر ارتقای شاخص‌های توسعه شهری و رفع مشکلات این شهر را خواستار شد و افزود: اقدامات دولت در ‌مسکن‌سازی در قم قابل تقدیر است و اگر چه دولت شما مسئول بلاتکلیف ماندن طرح مونوریل و فرودگاه بین‌المللی قم نیست، اما با توجه به اهمیت این طرح‌ها برای قم و نیز رویکرد دولت مردمی در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، انتظار می‌رود اقدام مؤثری برای تعیین تکلیف و تکمیل این طرح‌ها نیز انجام شود. آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما سختکوشی، جدیت و تلاش شبانه‌روزی دولت مردمی، امید زیادی برای انجام این کارها ایجاد کرده است، گفت: بنده همواره برای موفقیت جنابعالی و دولت مردمی دعا می‌کنم. پرکاری شخص جنابعالی و ارتباط گسترده شما با مردم، مایه امیدواری دوستداران انقلاب و ناامیدی دشمنان است. رئیس‌جمهور نیز با بیان اینکه  کشور در حال پیشرفت است، تأکید کرد: در عزم دولت برای تسریع و تداوم مسیر رفع مشکلات و توسعه کشور خللی پیش نیامده است.

آیت‌الله شبیری زنجانی: طلب توفیق برای دولت
دکتر رئیسی همچنین شامگاه پنجشنبه با حضور در بیت حضرت آیت‌الله سید موسی شبیری زنجانی، با ایشان دیدار کرد. رئیس جمهور در این دیدار گرم و صمیمی ضمن تشکر از توجهات آیت‌الله شبیری زنجانی نسبت به دولت مردمی و طلب دعا، استماع آرا و نظرات مراجع معظم تقلید و همچنین ارائه گزارش از اوضاع کشور به ایشان را از تکالیف ضروری کارگزاران اجرایی کشور دانست و تداوم دعای خیر و رهنمودهای ایشان به دولتمردان را خواستار شد. حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی نیز در این دیدار برای موفقیت دولت در انجام امور کشور و تداوم خدمت به مردم از خداوند متعال طلب
توفیق کردند.

۱۴۰۳/۰۲/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...